Strona główna Komputery Windows 10 z obsługą bezprzewodowego transferu plików na telefony Samsunga

Windows 10 z obsługą bezprzewodowego transferu plików na telefony Samsunga

0
Windows 10 z obsługą bezprzewodowego transferu plików na telefony Samsunga

Kto ma czas i ochotę, by ciągle przełączać się między dwoma urządzeniami? Jeśli masz komputer z systemem Windows 10 i telefon Samsung, nie musisz już o tym myśleć. Z łatwością wyświetlaj ekran telefonu, otrzymuj powiadomienia, przesyłaj pliki i multimedia, odpowiadaj na wiadomości i odbieraj połączenia. Możesz też używać swoich ulubionych aplikacji Microsoft na smartfonie, synchronizować pliki między urządzeniami i łączyć kalendarze. 

Uwaga! Dostępne ekrany i ustawienia mogą się różnić w zależności od wersji oprogramowania i modelu Samsunga. 

Zanim zaczniesz

Aby maksymalnie ułatwić łączenie telefonu z komputerem, upewnij się, że założyłeś na komputerze konto Microsoft. Kliknij pasek wyszukiwania, a następnie wyszukaj i wybierz ustawienia konta e-mail i aplikacji. Teraz kliknij opcję Dodaj konto Microsoft i postępuj zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami, by skonfigurować.

Połącz z systemem Windows

Jeśli połączysz telefon i komputer, możesz łatwo synchronizować zdjęcia i je przeglądać, ale to nie wszystko! Oprócz tego możesz wysyłać lub czytać SMS-y w telefonie, a później odpowiadać na nie na komputerze. Zarządzaj powiadomieniami z aplikacji i widżetów bez dotykania smartfona.

Jeżeli masz nowszy model Samsunga, najprawdopodobniej będzie już oferował taką funkcję. Jeśli nie, po prostu ściągnij aplikację ze Sklepu Play. Upewnij się, że masz już konto Microsoft na komputerze. Po konfiguracji otwórz panel szybkich ustawień na smartfonie, przesuwając palcem w dół ekranu. Stuknij opcję połącz z Windows, a następnie kliknij przycisk “Połącz swój telefon z komputerem”. Zaloguj się na to samo konto, które masz już na komputerze. Stuknij Kontynuuj i zezwól na różne uprawnienia. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Połączenia i wiadomości

Wybierz Połączenia w aplikacji Twój telefon, by wyświetlić listę ostatnich połączeń. Możesz swobodnie przeglądać kontakty, wpisując numery lub imiona/nazwiska na pasku wyszukiwania. Nawiązuj połączenia za pomocą klawiatury numerycznej. A może wolisz wysłać komuś wiadomość? Jeśli tak, wybierz Wiadomości, a następnie + Nowa wiadomość. Używając klawiatury, zacznij pisać. Możesz ozdobić swój tekst emotikonkami, GIF-ami i obrazami.

Powiadomienia

Wybierz Powiadomienia w aplikacji Twój telefon, by zobaczyć alerty, gdy tylko pojawią się na telefonie. Data i godzina ostatniej synchronizacji pojawią się u góry ekranu. Dzięki temu możesz je sprawdzić w dowolnej chwili. Jeśli chcesz zobaczyć najnowsze powiadomienia, wybierz Odśwież. Możesz również kliknąć Wyczyść wszystko, by usunąć wszystkie powiadomienia. Z kolei opcja Dostosuj pozwala wybrać aplikacje, które będą Ci wysyłać alerty.

Udostępnianie i przesyłanie plików

Możesz zsynchronizować 25 najnowszych zdjęć lub filmów w aplikacji Galeria telefonu z komputerem, a następnie je zapisać. Po prostu wybierz Zdjęcia w aplikacji Twój telefon. Jeśli się nie pojawią, kliknij Odśwież i poczekaj kilka sekund. Teraz możesz zaznaczyć konkretne zdjęcie, a następnie wybierz jedną z opcji u góry. Kliknij Otwórz ( by wyświetlić zdjęcie i dokonać edycji), Kopiuj, Zapisz jako lub Udostępnij.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here