Strona główna Internet Netflix wprowadza nowe funkcje. Rodzice mogą zabezpieczyć profil PIN-em i zablokować niektóre treści

Netflix wprowadza nowe funkcje. Rodzice mogą zabezpieczyć profil PIN-em i zablokować niektóre treści

0
Netflix wprowadza nowe funkcje. Rodzice mogą zabezpieczyć profil PIN-em i zablokować niektóre treści

Netflix pozwala wreszcie chronić profile kodem PIN. Taka funkcja jest szczególnie przydatna, jeśli masz małe dzieci, które korzystają z Twojego konta. Możesz zablokować swój profil, wpisując 4-cyfrowy PIN. Sprawdź, jak to zrobić.

Jak zabezpieczyć profil na Netflixie?

Zaloguj się na Netflix za pomocą przeglądarki internetowej (ustawień konta nie można zmienić w aplikacji na telefonie lub telewizorze). Teraz kliknij swoje zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu i wybierz “Konto”. Przejdź do sekcji Profil i kontrola rodzicielska. Kliknij strzałkę obok ikony swojego profilu. W ten sposób rozwiniesz zakładkę. Powinieneś wtedy zobaczyć ustawienie blokady profilu (funkcja ochrony PIN). Kliknij przycisk Zmień.

Aby upewnić się, że jesteś właścicielem konta, Netflix poprosi o podanie hasła. Następnie zobaczysz ekran, na którym możesz kliknąć “Wymagaj kodu PIN, by uzyskać dostępu do profilu xyz” i wprowadź wybrany kod. Bądź kreatywny, by Twoja pociecha nie mogła go odgadnąć.

Możesz również zaznaczyć pole, by PIN był wymagany za każdym razem, gdy ktoś spróbuje dodać nowy profil użytkownika do Twojego konta. Po ustawieniu kodu Netflix zapyta o niego za każdym razem, gdy profil wyświetli się na ekranie powitalnym. Co ważne, taka opcja będzie dostępna na wszystkich urządzeniach, w tym telewizorach. Pamiętaj, że Netflix nie poprosi o podanie PIN, jeśli Twój profil jest jedynym istniejącym profilem na Twoim koncie.

Blokada profilu a uwierzytelnianie dwuskładnikowe

Nawiasem mówiąc, nie myl tej funkcji z uwierzytelnianiem dwuskładnikowym, którego Netflix nadal nie proponuje. Blokada profilu ma na celu uniemożliwienie innym autoryzowanym użytkownikom Twojego konta dostępu do Twojego indywidualnego profilu.

 Na każdym profilu można wprowadzić własny kod PIN, ale tylko właściciel konta ma prawo go skonfigurować. Jeśli każdy domownik chce mieć własny kod, możesz odwrócić wzrok podczas procesu uwierzytelniania.

Warto jednak pamiętać, że jako właściciel konta zawsze możesz wyłączyć kod PIN i blokadę dla dowolnego profilu. Pamiętaj, że jest to bardziej narzędzie do blokady rodzicielskiej. W ten sposób możesz także filtrować treści według kategorii wiekowej na podstawie profili. Teraz nie musisz się martwić, że dzieci zajrzą z ciekawości na Twój profil i włączą film nieodpowiedni dla ich wieku. Jeśli w przyszłości będziesz chciał zmienić kod PIN, wróć do ustawień i wprowadź nowy.

Netflix proponuje następujące kategorie wiekowe: dla każdego, 7+, 13+, 16+ i 18+. Dzięki temu zdecydujesz, co mogą oglądać Twoje dzieci. Dodatkowo serwisu oferuje opcję ograniczenia tytułów, niezależnie od kategorii wiekowej. Wystarczy, że wpiszesz tytuł filmu, serialu lub programu.

Kontrola rodzicielska Netflix: ustawienia autoodtwarzania

Chcesz powstrzymać swoje dzieci przed oglądaniem wszystkich odcinków? Wyłączenie autoodtwarzania nieco spowolni ich oglądanie, ale musisz być proaktywny, ponieważ serwis nie oferuje ustawień czasu na ekranie. 

Przejdź do ustawień konta. Przewiń w dół do profili użytkowników, a następnie kliknij jeden z nich. Teraz kliknij Ustawienia odtwarzania. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here