Strona główna Gadżety Słuchawki bezprzewodowe dla graczy i dla biegaczy… Które z nich wybrać?

Słuchawki bezprzewodowe dla graczy i dla biegaczy… Które z nich wybrać?

0
Słuchawki bezprzewodowe dla graczy i dla biegaczy… Które z nich wybrać?
Pixabay

Przymierzając się do zakupu słuchawek nie musimy obawiać się o to, że nie uda nam się znaleźć idealnego rozwiązania. W sprzedaży dostępne są specjalne słuchawki dla graczy, modele przeznaczone do biegania, a nawet takie, które pozwalają uwolnić się od plączącego się kabla. Co zatem warto wiedzieć na ich temat?

Słuchawki – podstawowe informacje

Choć niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, słuchawki zostały wynalezione już pod koniec dziewiętnastego wieku. Dopiero na początku kolejnego stulecia rozpoczęto ich produkcję na masową skalę. Dziś możemy wybierać spośród modeli otwartych i zamkniętych, przewodowych i bezprzewodowych, a także tych, które umieszcza się w i na uszach.

Coraz większa grupa producentów oferuje nam również urządzenia dedykowane grupom klientów o specyficznych wymaganiach, mamy więc do czynienia choćby ze słuchawkami dla graczy oraz z tymi, które sprawdzą się najlepiej, gdy zechcemy słuchać muzyki podczas biegania.

Słuchawki bezprzewodowe

Słuchawki bezprzewodowe szybko znalazły ogromne grono zwolenników. Ich pojawienie się oznaczało uwolnienie się od kolejnych kabli, a także możliwość cieszenia się większą swobodą ruchu. Pierwszym aspektem, który powinniśmy rozważyć decydując się na ich zakup, jest wybór sposobu komunikacji, na jakim bazują. Mamy zatem do czynienia między innymi ze słuchawkami radiowymi, bluetooth, wykorzystującymi fale podczerwone, a także Wi-Fi. Każde z nich posiadają nie tylko swoje zalety, ale i niedoskonałości. Bardzo ważnym czynnikiem okazuje się także zasięg ich działania. Przesądza on o tym, czy swoboda ruchu obiecywana nam przez producentów jest rzeczywista, czy też jedynie pozorna.

Pixabay

Słuchawki dla graczy

Gracze używają słuchawek nie tylko po to, aby lepiej poczuć klimat wykreowanego przez twórców świata. Coraz ważniejsza staje się też komunikacja z innymi graczami niejednokrotnie przesądzająca o charakterze rozgrywki. Słuchawki dla graczy mogą więc okazać się kluczowe dla naszego przyszłego zwycięstwa. Najlepiej, jeśli dobrze chronią nas przed dźwiękami spoza świata gry, są wyposażone w mikrofon, a także posiadają długi, solidnej jakości kabel.

Słuchawki sportowe

Kolejną grupą odbiorców słuchawek są modele przeznaczone dla osób uprawiających sporty i to zarówno rekreacyjnie, jak i zawodowo. To właśnie z myślą o nich powstają choćby słuchawki dla biegaczy. Przy ich wyborze kluczowe znaczenie powinna mieć nasza własna wygoda, nie mogą bowiem przeszkadzać w uprawianiu sportu. Nie bez znaczenia jest i to, że słuchawki sportowe muszą uwzględniać indywidualne potrzeby ich użytkowników. Znalezienie najlepszych często wymaga zatem dość długich testów.

Jakie słuchawki douszne wybrać?

Modele douszne odznaczają się owalnym kształtem pomyślanym tak dlatego, że powinny zmieścić się w małżowinie usznej (nie należy ich mylić z słuchawkami dokanałowymi). Podczas ich wyboru kluczowe znaczenie ma jakość dźwięku, przy słabszych modelach bywa ona bowiem mocno ograniczona. Warto też pamiętać o tym, że nie jest to typ słuchawek polecany przez lekarzy, powinny więc służyć nam przede wszystkim jako rozwiązanie, które wykorzystujemy co pewien czas.

Sprawdź też: Google VR – wady pierwszych modeli zostały zniwelowane!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here