Strona główna Gadżety Jaki powerbank kupić?

Jaki powerbank kupić?

0
Jaki powerbank kupić?
Fotolia

Większość z nas na co dzień korzysta minimum z jednego urządzenia mobilnego i najczęściej jest to telefon. Niestety pomimo szybkiego tempa rozwoju technologii, takie urządzenie w dalszym ciągu ma pewne wady, a chyba największą z nich jest ograniczony czas pracy.

Problem pojawia się, gdy musimy naładować urządzenie, aby móc z niego dalej korzystać, jednak nie mamy pod ręką odpowiedniego źródła zasilania. W takiej sytuacji uratuje nas powerbank. Ten niewielki gadżet jest coraz bardziej popularny, szczególnie wśród osób, które często nie pamiętają o naładowaniu urządzenia przed wyjściem z domu. Pojawia się więc pytanie – jaki powerbank kupić? Poniżej pomagamy znaleźć odpowiedź.

Jaki powerbank kupić?

Oferta producentów powerbanków jest coraz szersza, dlatego warto wiedzieć, czym kierować się przy zakupie tego gadżetu. Najważniejszą cechą, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę jest pojemność – to od tego parametru zależy, czy powerbank będzie dobrze spełniał swoje zadanie, a konkretnie – czy pozwoli na przynajmniej dwukrotne naładowanie smartphona bądź przynajmniej raz na pełne naładowanie tabletu.

Z reguły wystarcza 5000 – 6000 mAh pojemności, jednak im więcej tym lepiej, gdyż trzeba wziąć pod uwagę, że przy ładowaniu powerbank traci swoją energię o nawet około 20%. Dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać solidny model o pojemności na przykład 3200mAh, który będzie mógł posłużyć nam znacznie dłużej.

Inny istotny parametr to szybkość ładowania. Na pewno zaletą będzie też sygnalizacja poziomu naładowania poprzez światełka, aby w uniknąć zaskoczenia, że gadżet nie jest przygotowany do działania, gdy naprawdę go potrzebujemy.

Powerbank – jak naładować ten gadżet?

W związku z przedstawionym powyżej faktem o utracie energii przez sam powerbank, trzeba wyjaśnić jak odbywała się ładowanie takiego urządzenia, aby mogło ono posłużyć do naładowania innych. Otóż taki gadżet jest wyposażony najczęściej w złącza dwóch rodzajów – microUSB i USB (musimy wspomnieć, że możemy też kupić powerbank na baterie, ale nie jest to popularne rozwiązanie).

Pierwsze złącze służy do ładowania powerbanku. Drugie złącze pozwala na przekazanie pozyskanej energii do innych urządzeń. Najczęściej powerbank wykorzystywany jest do ładowania smartphona, ale można nim ładować też inne mobilne urządzenia – tablet, odtwarzacz muzyczny, przenośną konsolę do gier, aparat cyfrowy itd.

Powerbank do iPhone

Należy pamiętać, że jeżeli chcemy za pomocą powerbanku ładować smartphona bądź inne urządzenia marki Apple, to potrzebna będzie nam specjalna przejściówka ze złączem Lightning – chyba, że zakupimy model dedykowany do urządzeń Apple.

Kolorowy powerbank Nokia

Ciekawą propozycją jest model Nokia DC-18 od Microsoft. Jest to uniwersalna ładowarka przenośna USB. To co wyróżnia ten gadżet to prosty, ale ciekawy i kolorowy design. Do tego producent zastosował praktyczny symbol baterii, który świeci, wskazując ile energii mamy do dyspozycji. Za pomocą tego urządzenia naładujemy nie tylko telefon marki Nokia, ale też inne telefony ze złączem micro USB. Model Nokia DC-18 jest chętnie wybierany nie tylko z uwagi na atrakcyjny wygląd. Fanów kolorowych gadżetów przekonuje też lekkość i stosunkowo niska cena.

Jak widać nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o to, jaki powerbank kupić. Wiele zależy od naszych indywidualnych potrzeb i preferancji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here