Strona główna Telefony Realme 7i – czy warto go kupić?

Realme 7i – czy warto go kupić?

0
Realme 7i – czy warto go kupić?
Unsplash.com

Kilka elementów konstrukcyjnych odróżnia rRalme 7i od innych modeli chińskiego producenta. Dwukolorowa gradientowa kolorystyka zapewnia błyszczące wykończenie urządzenia, podczas gdy dwa odcienie oddzielone są ukośną linią tuż pod modułem aparatu. Niestety, w przeciwieństwie do poprzedniego modelu, Realme 7i nie jest zbyt odporny na zarysowania i odciski palców. Pamiętaj więc, by umieścić go w przezroczyste silikonowe etui dołączone do urządzenia. Jeśli chcesz dodatkowo zabezpieczyć wyświetlacz telefonu, przyklej na nim wysokiej jakości szkło ochronne.

Wyświetlacz

Realme 7i ma 6,5-calowy wyświetlacz, na którym można wygodnie oglądać filmy i programy na YouTube oraz Netflix. Można również na nim spokojnie grać. Wyświetlacz obsługuje częstotliwość odświeżania 90 Hz, co oznacza, że scrollowanie na nim jest dużo płynniejsze niż standardowe ekrany 60 Hz, które można spotkać w wielu telefonach w tym przedziale cenowym. Z drugiej strony nie warto sobie robić zbyt dużych nadziei. Proponowany model oferuje rozdzielczość 720p, a nie 1080p.

Aparat

Realme 7i ma podstawowy aparat 64 MP, obsługiwany przez ultraszerokokątny czujnik 8 MP oraz czujnik głębi 2 MP, a także aparat makro 2 MP. Telefon robi świetne zdjęcia przy świetle dziennym, ale fotografia nocna wymaga niewielkiej poprawy. Proponowany model robi też dobrej jakości selfie i zdjęcia portretowe. Aparat makro również spełni potrzeby większości klientów.

Wrażenia

Realme 7i działa na systemie RealmeUI 2.0 opartym na Androidzie 10. Proponuje przejrzysty i intuicyjny interfejs, dzięki czemu nie będziesz mieć problemów z obsługą telefonu. Czytnik linii papilarnych znajdujący się z tyłu jest bardzo czuły.

Uwierzytelnianie twarzy również spełnia swe zadanie.
Telefon łatwo się brudzi, dlatego od razu załóż na niego etui. W ten sposób zabezpieczysz go przed wodą i zarysowaniami. Co ciekawe, nawet smartfon w etui dobrze układa się w dłoni. Przy wadze 188 gramów jest wygodny i poręczny. Etui nie zakrywa 64-megapikselowego tylnego aparatu. Ma wycięcie na czytnik linii papilarnych i nie wpływa na korzystanie z przycisków znajdujących się po prawej stronie. Po lewej stronie zlokalizowane jest gniazdo na 2 karty SIM i 1 gniazdo micro-SD. Na dole znajduje się port USB-C, gniazdo 3,5 mm i pojedymczy otwór głośnika.

Wydajność i oprogramowanie

Aplikacja Clone Phone zapewnia szybką migrację konfiguracji z poprzedniego telefonu. Z kolei tryb Super Power Shaving wydłuża żywotność baterii. Dzięki temu nie musisz nerwowo szukać gniazdka, by podpiąć do niego ładowarkę. Na uwagę zasługuje również inteligentny pasek boczny. Zapewnia natychmiastowy dostęp do najczęściej używanych aplikacji i skrótów. Realme 7i oferuje także zaawansowany tryb ciemny. Pozwala przyciemnić nawet te aplikacje, które nie obsługują go natywnie. Możesz go używać m.in. do Twittera Lite. Dodatkowo telefon proponuje blokadę aplikacji, sejf prywatny, DocVault, które gwarantują prywatność i bezpieczeństwo. Wypróbuj funkcje eksperymentalne, takie jak Dual Mode Audio i Super Nighttime Standby. Jeśli dysponujesz ograniczonym budżetem, koniecznie zwróć uwagę na Realme 7i.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here