Strona główna Gadżety Nowe technologie w zdalnym nauczaniu

Nowe technologie w zdalnym nauczaniu

0
Nowe technologie w zdalnym nauczaniu
Unsplash.com

Na targach CES 2021 kilka firm zaprezentowało nowy asystent głosowy, AR/VR i technologie oceny online, aby wspomóc naukę na odległość. Rodzice na całym świecie byli zaskoczeni, kiedy po raz pierwszy uderzył COVID w marcu 2020 r. Obecnie około 1,2 miliarda dzieci uczy się zdalnie. Wiele firm technologicznych podjęło kroki, aby pomóc zarówno uczniom, jak i nauczycielom i rodzicom we wspomnianym systemie nauczania. Cztery z nich zaprezentowało wyniki swojej pracy na tegorocznych targach CES. Sprawdź, jakie technologie mogą pojawić się w nowoczesnej edukacji!

Asystent wirtualny

Caitlin Gutekunst , starszy dyrektor ds. marketingu w Creativity Inc., studiu projektowym zajmującym się produktami dla dzieci, opisała, w jaki sposób ludzie znajdują nowe sposoby łączenia się ze sobą. Przedstawia metody pracy i uczenia się w domu. Podkreśla też ważną rolę asystentów głosowych w edukacji. Szacuje się, że obecnie w 4,2 miliardach domów korzysta się asystentów głosowych. Chodzi tutaj o takie rozwiązania jak Amazon Alexa, Apple Siri, Samsung Bixby, Microsoft Cortana i Google Assistant. Przewiduje się, że liczba ta wzrośnie do 8,4 miliarda do 2024 r. Wspomniana technologia odgrywa coraz większą rolę w nauczaniu zdolnym. </sp

Według Gutekunst głos jest nowym kanałem interakcji ludzi z ich systemami. Zaznacza, że proces przebiega w podobny sposób, w jaki dotyk rozpowszechnił użycie myszy komputerowej. Teraz przyjmujemy za pewnik, że możemy porozmawiać z naszym pilotem do telewizora i poprosić go o zmianę kanału, a głos pojawia się w zabawkach, grach mobilnych i aplikacjach. 

Technologia głosowa zapewnia nowe możliwości uczenia się. Na kampusach uniwersyteckich wspomniane rozwiązanie stosuje się do przekazywania studentom informacji. Oprócz tego rozpowszechnia informacje o wydarzeniach na terenie kampusu. Dodatkowo może pomóc zagranicznym studentom.

var cgframes = cgframes || {}; cgframes.cmd = cgframes.cmd || [];

AR / VR jako sala lekcyjna

Aaron Dence, menedżer produktu w Spatial,  firmie produkującej komponenty oprogramowania 3D do zastosowań inżynierskich, oszacował, że pandemia koronawirusa przyspieszyła wdrażanie nowej technologii w domu o 3-4 lata. Nowa technologia pozwoli dzieciom doświadczyć różnych stylów uczenia się, połączyć się z nauczycielami, poprosić o pomoc w odrabianiu prac domowych i zwiększyć ich produktywność. Wspomniane rozwiązanie pozwoli także rodzicom ustalać harmonogramy nauki w domu oraz monitorować zadania i oceny swoich pociech. 

Rzeczywistość rozszerzona daje uczniom możliwość podróżowania do odległych krajów, ćwiczenia procedur i korzystania z zasobów. VR pozwala uczyć się poprzez działanie – od zadań wymagających poruszania całym ciałem, po ćwiczenia fizyczne i udoskonalenie pamięci mięśniowej.

Narzędzia do oceny online

Wraz z uczeniem się na odległość z pomocą przychodzi testowanie zdalne. Ta dziedzina rozwija się bardzo dynamicznie. Nowoczesne rozwiązania wykorzystują algorytm sztucznej inteligencji, który automatycznie oznacza różne podejrzane zachowania z dokładnością 96%. Oprogramowanie zawiera również kilka warstw uwierzytelniania. Dzięki temu nauczyciele mogą mieć pewność, że do egzaminu przystępuje właściwy student. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here