Strona główna Komputery Najlepsze programy do nagrywania ekranu

Najlepsze programy do nagrywania ekranu

0
Najlepsze programy do nagrywania ekranu

Nagrywanie ekranu było kiedyś prawdziwym wyzwaniem. Aby to zrobić, trzeba było użyć skomplikowanych narzędzi lub skorzystać z pomocy specjalisty. Na szczęście możesz teraz korzystać z wielu przydatnych aplikacji. Co ważne, są łatwe w obsłudze. Dzięki temu szybko przyswoisz podstawowe funkcje.

Profesjonalne oprogramowanie do nagrywania ekranu

Takie oprogramowanie pozwala nagrywać całość (lub fragmenty) ekranu komputera lub telefonu komórkowego. Na nagraniu możesz zobaczyć dotknięcia i ruchy kursora, wpisanie adresu URL w przeglądarce. Wybierając oprogramowanie, zwróć uwagę na jego funkcje. Niektóre narzędzia nie zapisują nagrań w różnych formatach, podczas gdy inne nie eksportują ich bezpośrednio do popularnych platform video, takie jak YouTube.

OBS Studio

OBS (Open Broadcaster Software) to darmowy rejestrator ekranu. Oferuje zarówno nagrywanie, jak i przesyłanie strumieniowe w wysokiej rozdzielczości, bez ograniczeń długości filmów. Pozwala wybrać część ekranu, którą chcesz przechwycić. Daje również opcję nagrywania całego ekranu. Konfigurowalne klawisze skrótów pomogą Ci kontrolować cały proces. Mikser audio umożliwia tworzenie filmów z wysokiej jakości dźwiękiem. 

Możesz transmitować na żywo w YouTube Gaming i Twitch, zapisywać projekty i konwertować nagrania do formatu FLV. Biorąc pod uwagę dostępne funkcje, warto wypróbować wspomniane narzędzie.

Free Screen Video Recorder

To w pełni funkcjonalny rejestrator ekranu od dewelopera znanego z bezpłatnego oprogramowania do konwersji. Pozwala nagrywać rozmowy Skype bez ograniczeń, dlatego przyda się podczas spotkań biznesowych, konferencji i rozmów kwalifikacyjnych online. Oferuje również podstawowy, intuicyjny edytor obrazów.

Free Screen Video Recorder dostępny jest w 10 językach. Proponuje różne tryby nagrywania ekranu i wideo. Formaty wyjściowe obejmują MP4, BMP, TGA, JPEG, PNG i GIF.

Screencast-O-Matic

Pozwala tworzyć nagrania z ekranu lub kamery internetowej. Możesz je przesłać zarówno na YouTube, jak i darmowy serwer Screencast-O-Matic. Korzystając z darmowej wersji, możesz nagrywać 15-minutowe filmy. Jeśli chcesz korzystać z zaawansowanych funkcji, wypróbuj płatną wersję. W ten sposób możesz usunąć znak wodny i nagrywać dźwięk z komputera. Dodatkowo zyskujesz dostęp do narzędzi edycyjnych. Możesz też publikować nagrania na Dysku Google, Vimeo Pro i Dropbox.

FlashBack Express

Pozwala nagrywać filmy z gier i kamery internetowej. Proponuje przejrzysty interfejs i duży wybór formatów wyjściowych. Musisz się liczyć z tym, że niektóre funkcje są płatne. 

Warto jednak podkreślić, że darmowa wersja programu nie umieszcza brzydkich znaków wodnych na nagraniach. Nie nakłada również ograniczeń czasowych. Oferuje funkcje i narzędzia, które mogą śmiało rywalizować z wieloma programami premium. Spodoba się zarówno początkującym, jak i zaawansowanym użytkownikom.

Możesz nagrywać z całego ekranu, okna, wybranego obszaru lub kamery internetowej. Kiedy skończysz, nagranie pojawi się w prostym edytorze, w którym je przytniesz zgodnie ze swoimi potrzebami. Następnie możesz je wyeksportować do YouTube, serwera FTP lub komputera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here