Strona główna Komputery Najlepsze programy do monitorowania temperatur w komputerze

Najlepsze programy do monitorowania temperatur w komputerze

0
Najlepsze programy do monitorowania temperatur w komputerze
Unsplash.com

Program do monitorowania temperatur w komputerze pozwala sprawdzić temperaturę procesora, zbierając dane z różnych czynników. W złożonym środowisku technologicznym zasoby sprzętowe są niezwykle ważne, a ich monitorowanie zapewnia nieprzerwaną pracę i maksymalną wydajność. Dodatkowo zmniejsza ryzyko poważnej awarii. Proponowane narzędzie dostarcza informacji o temperaturze i napięciu takich komponentów, jak procesor, płyta główna, wentylatory. Sprawdź, jaki program warto zainstalować na komputerze!

HWMonitor

Proponowane narzędzie pozwala monitorować napięcie, temperaturę i prędkość wentylatora. Obsługuje najpopularniejsze układy czujników i większość układów scalonych. HWMonitor może odczytywać czujniki termiczne procesora, temperaturę dysków twardych i temperaturę GPU karty graficznej. Zachwyca intuicyjnym i przejrzystym interfejsem.

Smart Game Booster

Prezentowane narzędzie nie tylko monitoruje temperaturę procesora i karty graficznej w czasie gry, lecz także wyświetla wszystkie szczegóły dotyczące temperatury płyty głównej i prędkości wentylatora. Jeśli którykolwiek element sprzętu przegrzeje się, na ekranie wyświetli się ostrzeżenie. W ten sposób program chroni komputer przed uszkodzeniem i utratą danych. Możesz też korzystać z zaawansowanych funkcji, takich jak przyspieszanie gry jednym kliknięciem, podkręcanie ustawień, defragmentacja dysku, darmowa aktualizacja sterowników. Dzięki temu zapewnisz sobie lepsze wrażenia z gry.

Core Temp

To malutkie narzędzie monitoruje temperaturę procesora Intel, AMD i VIA w czasie rzeczywistym. Core Temp zbiera dane z cyfrowego czujnika termicznego, a następnie wyświetla je na ekranie. Dzięki temu w każdej chwili możesz odczytać temperaturę. 

Open Hardware Monitor

To bezpłatne oprogramowanie obsługujące system Windows i Linux. Pozwala monitorować czujniki temperatury, prędkości wentylatorów, napięcia, obciążenia i taktowanie komputera. Odczytuje czujniki temperatury procesorów Intel i AMD, dzięki temu zmniejsza ryzyko przegrzania. Może wyświetlać temperaturę dysku twardego SMART.

Speedfan

Narzędzie ma bardzo typowy interfejs systemu Windows XP, ale nie martw się, narzędzie jest regularnie aktualizowane. Zapewnia przydatne funkcje monitorowania temperatury procesora i prędkości wentylatorów. Udostępnia cyfrowe czujniki temperatury na komputerze i zmieniać prędkość wentylatorów, biorąc pod uwagę aktualne parametry. Zwiększ prędkość do 100%, gdy procesor się przegrzeje. Jeśli chcesz zmniejszyć poziom hałasu, obniż prędkość wentylatora. Speedfan jest w 100% kompatybilny z systemem Windows.

RealTemp

Jeśli masz komputer z procesorem Intel, zwróć uwagę na wspomniany program. Pozwala śledzić i wyświetlać temperaturę procesora w czasie rzeczywistym. Ponadto oferuje przydatne funkcje alarmu wysokiej temperatury i wyłączania. 

AIDA64 Extreme

To kompleksowe narzędzie do monitorowania, skierowane do zaawansowanych użytkowników. Obsługuje ponad 250 różnych czujników do kontrolowania temperatury, prędkości wentylatorów, napięć itp. Poza tym, główne funkcje obejmują 50 stron informacji na temat twardej konfiguracji, modułu testów skrajnych, najdokładniejszej możliwości wykrywania sprzętu, testów porównawczych, audytu oprogramowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here