Strona główna Komputery Najlepsze programy do odzyskiwania danych

Najlepsze programy do odzyskiwania danych

0
Najlepsze programy do odzyskiwania danych
Unsplash.com

Utrata danych to nieprzyjemna część cyfrowego świata, która od czasu do czasu dotknie większość użytkowników. Jeśli przypadkowo usunąłeś ważne pliki, postaraj się nie wpadać w panikę. Poszukaj programu, który pozwoli Ci je przywrócić. Zastanawiasz się, jakie narzędzie wybrać? Skorzystaj z naszych podpowiedzi!

Stellar Data Recovery

To jedno z najpopularniejszych narzędzi do odzyskiwania danych dla firm i nie bez powodu. Oferuje kilka opcji skanowania, co oznacza, że możesz dostosować proces do rodzaju utraconych danych. Jeśli przez przypadek usunąłeś ważny plik i od razu to dostrzegłeś, nie musisz skanować całego systemu. W ten sposób zaoszczędzisz sporo czasu. Platforma jest również wyposażona w zaawansowane możliwości wyszukiwania, ułatwiające identyfikację i wyodrębnienie najważniejszych danych. Obsługuje wszystkie formaty plików i dysków. To elastyczny dostawca, który odzyskuje dane z dysków twardych (wewnętrznych i zewnętrznych), kart pamięci, nośników optycznych oraz dysków flash.

EaseUS Data Recovery

Wspomniane narzędzie oferuje różne funkcje, takie jak odzyskiwanie przypadkowo usuniętych plików. Pomaga również w odzyskaniu danych po sformatowaniu, ataku wirusa, uszkodzeniu dysku twardego, usunięciu z kosza, awarii systemu operacyjnego. Pozwala także odzyskać utracone partycje. Można go użyć zarówno na komputerze stacjonarnym, jak i na laptopie. Obsługuje dysk twardy, pendrive, aparat cyfrowy, odtwarzacz video. Pomaga odzyskać ponad 1000 typów plików, w tym tekstowe, audio, graficzne, wiadomości e-mail. Ease US Data Recovery obsługuje zarówno system Windows, jak i Mac OS. Oferuje elastyczne tryby skanowania, takie jak szybkie i głębokie skanowanie. Zapewnia podgląd przed ostatecznym odzyskaniem.

Disc Drill

Wspomniany program pozwala odzyskać pliki w systemie Windows i Mac. Pandora Recovery jest teraz konwertowany na Disc Drill z dodatkowymi funkcjami. Zapewni lepszą jakość i będzie w stanie przywrócić zarchiwizowane, ukryte i skompresowane lub zaszyfrowane pliki. Oferuje pełne wsparcie dla FAT, NTFS, HFS + i EXT4. Obsługuje setki formatów plików. Pozwala wyszukać utracone partycje.

Data Rescue 6

Program zaskakuje prostotą, ale cena jest zaporowa dla wielu użytkowników prywatnych. Ma czysty, przejrzysty interfejs. Potrafi zduplikować potencjalnie uszkodzony dysk na sprawny dysk. Automatycznie określa zestaw konfiguracji RAID. Aplikacja wymaga użycia dodatkowego urządzenia pamięci masowej do zapisania odzyskanych plików. Dzięki temu masz pewność, że usunięte pliki nie zostaną nadpisae podczas odzyskiwania. 

PhotoRec

Narzędzie ma potężne możliwości odzyskiwania plików i obsługuje wiele platform. Niezależnie od tego, czy masz problem z aparatem cyfrowym, czy tradycyjnym dyskiem twardym. PhotoRec jest kompatybilny ze wszystkimi popularnymi systemami operacyjnymi. 

R-Studio

To kompleksowe oprogramowanie do odzyskiwania danych skierowane do zaawansowanych użytkowników, którzy potrafią docenić jego rozbudowane funkcje. Sprawdzi się jako bootowalny obraz ISO.

Recuva

To lekkie, darmowe rozwiązanie do odzyskiwania danych dla systemu Windows. Pozwala przywrócić wiele typów plików z dysku twardego, kart pamięci i pendrive. Ma przejrzysty interfejs, który odróżnia go od wielu darmowych programów. Może odzyskać utracone zdjęcia, pliki muzyczne i dokumenty z różnych urządzeń pamięci masowej.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here