Strona główna Telefony 5 najlepszych programów do przeglądania PDF

5 najlepszych programów do przeglądania PDF

0
5 najlepszych programów do przeglądania PDF
Unsplash.com

Istnieją dwa popularne typy aplikacji do odczytu PDF. Pierwszy skierowany jest do użytku profesjonalnego i biznesowego. Proponowane programy pozwalają na otwieranie i edytowanie plików PDF, wpisanie imienia i nazwiska, dodanie adnotacji itp. Skierowane są przede wszystkim do przedsiębiorców i studentów, którzy chcą wypełnić formularz online i przesłać go dalej. Możemy też ściągnąć aplikacje do użytku prywatnego, obsługujące e-booki i dokumenty. Sprawdź, jaką aplikację warto pobrać na telefon!

Adobe Acrobat Reader

To najpopularniejszy program do przeglądania PDF. Proponuje również dodatkowe funkcje, takie jak wprowadzenie komentarzy, robienie notatek w plikach, wypełnianie formularzy. Pozwala także na przechowywanie w chmurze i podpisywanie dokumentów. Możesz go ściągnąć zarówno na Androida, jak i na iOS. Oferuje różne tryby widoku, od klasycznego przewijania w pionie do widoku obejmującego dwie strony, który wygląda doskonale w poziomie. Oprócz tego Adobe Acrobat Reader obsługuje wyszukiwanie kontekstowe, zakładki, hiperłącza. Aplikacja Adobe Scan, oparta na technologii OCR, zamienia urządzenie mobilne w skaner PDF. Przekształca paragony, wizytówki, tablice w edytowalne pliki.

Foxit Mobile PDF

To kolejna popularna aplikacja do odczytu plików PDF na urządzenia mobilne. Obsługuje zarówno tradycyjne, jak i chronione hasłem pliki. Opcje adnotacji umożliwiają wyróżnianie, podkreślanie lub przekreślenie tekstu. Możesz także dodawać komentarze i rysować na dokumencie. Foxit wprowadził także nową funkcję ConnectedPDF, która świetnie sprawdza się w pracy zespołowej.

XoDoPDF Reader

Jeśli szukasz aplikacji na Androida, zwróć uwagę na XoDo PDF Reader. Pozwala na edycję plików i dodawanie adnotacji, a także synchronizację zmiany z usługami w chmurze. Oferuje inteligentną integrację z Dropbox, Google Drive i One Drive. Nie tylko zapewnia łatwe importowanie dokumentów z chmury, lecz także automatyczną synchronizację zmian z plikiem źródłowym. Dzięki temu masz pewność, że zawsze korzystasz z aktualnej wersji.

Menadżer plików Xodo oferuje podglądy miniatur i listę ostatnich plików. W ten sposób zyskujesz szybki dostęp do potrzebnych dokumentów. Ponadto możesz dowolnie zmieniać nazwy, kopiować, przenosić lub usuwać pliki. Duże współczynniki powiększenia, kadrowanie stron i tryb kadrowania pomagają skupić się na treści. Warto również wspomnieć o trybie nocnym, który ułatwia czytanie w ciemniejszym miejscu.

EbookDroid

To kolejna lekka i wolna od reklam aplikacja PDF na Androida. Działa również świetnie jako czytnik e-booków. Obsługuje DjVU, PDF, XPS, EPUB, RTF, MOBI i wiele innych formatów. Oferuje takie funkcje, jak dzielenie stron, ręczne przycinanie marginesów, podświetlanie tekstu, dodawanie notatek i komentarzy. Ponadto pozwala na zmianę stylu interfejsu i dostosowanie formatu.

Javelin PDF Reader

Jeśli szukasz prostego czytnika dokumentów w formacie PDF, zainstaluj wspomnianą aplikację. Umożliwia włączenie i drukowanie standardowych i zaszyfrowanych plików PDF, dodawanie do nich adnotacji i tworzenie zakładek. Dzięki temu możesz uporządkować swoje dokumenty. Co ważne, nie zabiera zbyt wiele miejsca. Musisz się jednak liczyć z tym, że aplikacja nie oferuje dodatkowych funkcji, takich jak edycja. Ma prosty i przejrzysty interfejs, dlatego nie będziesz miał problemów z obsługą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here