Strona główna Komputery Najlepsze programy antywirusowe

Najlepsze programy antywirusowe

0
Najlepsze programy antywirusowe

Oprogramowanie antywirusowe od lat stanowi podstawę zabezpieczeń online. Liczba oszustw phishingowych, ataków hakerskich i złośliwych programów rośnie z dnia na dzień. Upewnij się, że chronisz komputer lub laptop możliwie najlepszym antywirusem. Sprawdź kilka rozwiązań!

Dlaczego warto zainstalować program antywirusowy?

Wspomniane oprogramowanie jest prawie tak samo ważne jak system operacyjny. Nawet jeśli jesteś świadomy potencjalnych zagrożeń i zachowujesz szczególną ostrożność, niektórym zagrożeniom może zapobiec tylko antywirus. Jeżeli często korzystasz z poczty e-mail, wchodzisz na różne strony i pobierasz rozmaite programy, zwróć uwagę na pakiet antywirusowy.

Microsoft Defender

System Windows 10 oferuje darmowy antywirus- Microsoft Defender. Jeżeli bezpiecznie korzystasz z komputera- aktualizujesz oprogramowanie, używasz silnych haseł (z pomocą menadżera haseł), omijasz spam i nie klikasz podejrzanych linków- prawdopodobnie uchronisz się przed złośliwym oprogramowaniem i atakami ransomware. 

Microsoft Defender zapewnia siatkę zabezpieczającą przed złośliwym oprogramowaniem, jeśli stracisz czujność. Pozwala dostosować żądany poziom ochrony do nowych aktualizacji. Korzystając ze wspomnianego antywirusa, możesz blokować niechciane aplikacje oraz chronić foldery i pliki przed atakiem ransomware.

Norton 360

To doskonały program antywirusowy dla systemów Windows i Android. Oferuje niezrównaną ochronę przed wirusami i złośliwym oprogramowaniem. Korzystając ze wspomnianego narzędzia, możesz mieć pewność, że wszystkie informacje pozostają bezpieczne, prywatne i chronione.

Wykorzystuje unikalny silnik skanowania, wystarczająco silny, by obsłużyć najnowsze i najbardziej zaawansowane zagrożenia. Norton jest łatwy w użyciu, ale oferuje przy tym zaawansowane ustawienia dla bardziej technicznych użytkowników. Dodatkowo znajduje się w atrakcyjnej cenie.

Kaspersky Total Security

Oferuje dedykowaną ochronę przed oprogramowaniem ransomware, wirtualną klawiaturę i wygodny portal kont online. Gwarantuje przyzwoitą kontrolę rodzicielską, bezpieczną przeglądarkę, ochronę kamery internetowej i klienta VPN, który uruchamia się po połączeniu z otwartą siecią WiFi. Dodaje oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych, szyfrowanie plików, niszczarkę plików i nieograniczony menadżer haseł. 

Bitdefender Antivirus

Zapewnia ochronę na najwyższym poziomie. Proponuje zaporę ogniową, filtr antyspamowy, kontrolę rodzicielską i funkcję zapobiegającą przejęciu kamery rodzicielskiej. Zawiera bardzo dokładny moduł ochrony sieci, menadżera haseł, ochronę bankowości internetowej SafePay i skaner podatności, który może Cię ostrzec przed brakującymi aktualizacjami i poprawkami zabezpieczeń. Dodatkowo oferuje zestaw narzędzi do konserwacji komputera.

Malwarebytes

Osiąga doskonałe wyniki w praktycznych testach ochrony przed wirusami i złośliwym oprogramowaniem. Skutecznie blokuje ruch do znanych niebezpiecznych adresów, czy to przez przeglądarkę, czy przez złośliwą aplikację. Oferuje kilka zaawansowanych funkcji, ale warto traktować go jako wsparcie dla podstawowego antywirusa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here