Strona główna Komputery Najlepsze podzespoły i komputery dla graczy – jakie są czynniki ich wyboru?

Najlepsze podzespoły i komputery dla graczy – jakie są czynniki ich wyboru?

0
Najlepsze podzespoły i komputery dla graczy – jakie są czynniki ich wyboru?
Fotolia

Gracze mają zupełnie inne wymagania względem posiadanego sprzętu komputerowego niż inni użytkownicy komputerów, którzy na przykład skupiają się tylko na pracy w edytorach tekstowych lub na surfowaniu po stronach internetowych. Dlatego wybierając komputery dla graczy trzeba mieć na uwadze zupełnie inne parametry wyboru sprzętu. Jakie?

Najlepsze komputery dla graczy

Pierwszą kwestią, jaką należy rozważyć przy wyborze sprzętu komputerowego do grania w najnowsze gry komputerowe, będzie to, czy chcemy kupić komputer stacjonarny czy laptop do gier? Jeśli chcemy zajmować się gamingiem głównie w zaciszu swojego domu – wybierzmy komputer stacjonarny dla gracza. Natomiast mobilni gracze mogą wybrać dobry, mocny laptop, który pozwoli na przenoszenie i używanie go np. w podróży czy u kolegów i koleżanek.

Wiele gier co prawda można uruchomić na komputerze stacjonarnym lub mobilnym średniej klasy, ale trzeba się wtedy liczyć z mało satysfakcjonującą płynnością, niskim odwzorowaniem szczegółów i detali w grach. Trzeba powiedzieć sobie jasno, że współczesne gry komputerowe to wymagające programy, zachwycające odbiorców grafiką, fabułą, a nawet linią dźwiękową. Żeby jednak czerpać z nich maksimum radości, często trzeba zainwestować w swój komputer, a nawet w zakup zupełnie nowej maszyny.

Należy przy tym mieć na uwadze to, aby komputer miał mocną, zaawansowaną kartę graficzną dedykowaną dla graczy, silny procesor, wystarczającą pamięć RAM oraz odpowiednią płytę główną. W przypadku kompletnych zestawów gamingowych zwróćmy uwagę przy ich zakupie, czy mają odpowiednio dużą obudowę, w której mieści się mocny zasilacz i wydajny system chłodzenia.

Słuchawki dla graczy – które zapewnią dobrą jakość dźwięku?

Wizerunek zapalonego gracza nierozerwalnie związany jest ze słuchawkami na uszach, najczęściej z dołączonym mikrofonem. Dźwięk jest bowiem jednym z najważniejszych elementów rozgrywki. Dobre słuchawki dla gracza pozwalają czerpać przyjemność z brzmienia wysokiej jakości. Lepsze parametry mają pod tym względem słuchawki nauszne. Douszne – dokanałowe będą zaś wygodne w użytkowaniu mobilnym. Najczęściej też gracze wybierają słuchawki o konstrukcji zamkniętej, z nausznicami wykonanymi z materiałów skóropodobnych, które wytłumiają zewnętrzne dźwięki i pozwalają cieszyć się dźwiękami gry.

Jakie klawiatury do gier będą najlepsze dla graczy?

Klawiatury gamingowe to jeden z najważniejszych akcesoriów dla miłośników gier. Są wygodniejsze od tradycyjnych i zwykle wyposażone w wiele dedykowanych funkcjonalności. Mają bardziej ergonomiczny kształt, precyzyjne czujniki i multimedialne przyciski, które decydują o poprawie komfortu każdej rozgrywki na ekranie.

Myszka do gier – czym różni się od zwyczajnej myszy komputerowej?

Myszka do gier dedykowana graczom jest wygodna, odpowiednio wyprofilowana i sprawia, że można łatwiej sterować postaciami widocznymi na monitorze komputera. Taka myszka różni się tym od zwykłej, że ma odpowiednio dobrane do chwytu gracza przyciski, gwarantuje pewność i precyzję prowadzenia. Staje się przedłużeniem ręki użytkownika w świecie wirtualnym, kreowanym przez gry komputerowe.

Komputery dla graczy, podobnie jak pozostałe elementy wyposażenia nie zawsze są niezbędne, ale zdecydowanie poprawiają jakość gier.

Zobacz też: Nowa konsola X Box One zaskakuje!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here