Strona główna Internet Najlepszy menedżer haseł

Najlepszy menedżer haseł

0
Najlepszy menedżer haseł
Unsplash.com

Jeśli używasz słabych haseł, tylko ułatwiasz komuś włamanie się na Twoje konto. Zacznij korzystać z jednego z popularnych menedżerów haseł, aby stworzyć unikalne i silne hasło dla każdej witryny. Wiele stron wymaga utworzenia konta użytkownika i wymyślenia hasła, od aplikacji randkowych po niezwykle bezpieczne serwisy bankowe. Niektórzy wpadają na pomysł, aby użyć najprostszych możliwych haseł, łatwych do zapamiętania, takich jak 12345678 lub 87654321. Inni zapamiętują losowe hasło i używają go do wszystkiego. Oba rozwiązania ułatwiają pracę hakerowi. Sprawdź, z jakich programów warto skorzystać!

Menedżer haseł Dashlane

Proponowane narzędzie sprawdzi się doskonale jako wtyczka do Chrome, Firefox i Edge. Możesz również ściągnąć aplikację na smartfona z Androidem lub iOS. Zapewnia łatwą synchronizację między urządzeniami. Obejmuje VPN. Oferuje bezpieczne przechowywanie plików.

Może przechowywać dane logowania do 50 kont w bezpiecznym skarbcu z uwierzytelnianiem wieloskładnikowym. Służy nie tylko do gromadzenia haseł, lecz także przechowywania wszelkiego rodzaju informacji. Pozwala automatycznie wypełniać formularze z adresami dostawy i danymi kontaktowymi. Wersja premium nie tylko umożliwia synchronizację haseł na wszystkich urządzeniach, lecz także monitoruje Internet pod kątem naruszeń danych i wysyła spersonalizowane alerty.

LastPass

Bezpłatna wersja LastPass umożliwia przechowywanie haseł, danych logowania użytkownika i poświadczeń. Dodatkowo pozwala na synchronizację wszystkich informacji na urządzeniach mobilnych lub w przeglądarkach. Z kolei wersja Premium umożliwia również udostępnianie haseł, loginów, członkostwa i innych elementów zaufanym osobom. Proponuje też uwierzytelnianie wieloskładnikowe za pomocą YubiKey i 1 GB zaszyfrowanej pamięci.

RoboForm

Wspomniane narzędzie pozwala automatycznie wypełnić nawet najbardziej skomplikowane formularze internetowe za pomocą jednego kliknięcia. Dzięki RoboForm możesz tworzyć „wiele tożsamości” dla formularzy online. Proponuje 8 kategorii informacji, w tym dowód osobisty, karta kredytowa, dokumenty rejestracyjne pojazdu. Korzystając ze wspomnianego programu, możesz łatwo zalogować się do mediów społecznościowych. Oferuje również wiele opcji 2FA, audyt bezpieczeństwa haseł, bezpieczne hasło i udostępnianie notatek oraz bezpieczne przechowywanie zakładek.

NordPass

 Oprócz przechowywania zaszyfrowanych haseł, NordPass może również zasugerować silne hasła. Ponadto oferuje bezpieczne przechowywanie danych kart kredytowych. Dzięki temu możesz szybciej płacić za zakupy w sklepach online. Wersja premium pozwala synchronizować te informacje na maksymalnie 6 urządzeniach. Z kolei wersja bezpłatna działa tylko na jednym urządzeniu. Możesz jednak skorzystać przez tydzień skorzystać za darmo z funkcji premium. Co ważne, nie ma ograniczeń co do liczby haseł, które możesz zapisać.

1Password

To jeden z najbardziej intuicyjnych i łatwych w obsłudze menedżerów haseł na rynku. Ma przejrzysty, prosty interfejs. Zawiera wiele dodatkowych funkcji bezpieczeństwa, takich jak wbudowany uwierzytelniacz, 2FA, tryb podróży i możliwość lokalnego przechowywania danych. Skanuje ciemną sieć i publiczne bazy danych pod kątem naruszeń danych logowania i informacji finansowych. Przeprowadza haseł pod kątem bezpieczeństwa i generuje silne hasła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here