Strona główna Telefony Najlepsze aplikacje do modelowania 3D

Najlepsze aplikacje do modelowania 3D

0
Najlepsze aplikacje do modelowania 3D
Unsplash.com

Modelowanie 3D ma wiele do zaoferowania, od wizualizacji po druk. Profesjonalne oprogramowanie wymaga potężnego sprzętu. Jeśli jednak chcesz dopiero zacząć swoją przygodę z projektowaniem 3D, wypróbuj popularne aplikacje. Możesz je pobrać na urządzenia mobilne z systemem Android, iOS lub Windows. Sprawdź, z jakich narzędzi warto skorzystać!

Putty 3D

To prosta aplikacja do rzeźbienia w 3D. Cały proces przypomina tradycyjne rzeźbienie w glinie. Zaczynasz od litej kuli i odpowiednio ją edytujesz, korzystając z odpowiednich narzędzi. To zabawny i intuicyjny proces projektowania modeli 3D. Wspomniane narzędzie możesz pobrać na urządzeniem z systemem iOS.

Leopoly

Wspomniane oprogramowanie oparte na chmurze zostało opracowane przez węgierski start-up LeoPoly. Prosta i łatwa w użyciu aplikacja oferuje różne opcje podczas modelowania, takie jak biblioteka dostępnych obiektów. Możesz je dostosować pod względem koloru i tekstu. Zwróć też uwagę na modele stworzone przez innych użytkowników. Leopoly skierowane jest głównie do przedsiębiorców, projektantów, programistów i studentów.

3D Slash

Narzędzie stworzył w 2013 roku Silvain Huet. Zainspirował go syn grający w Minecraft, grę, w której musisz przetrwać w świecie złożonym z małych kwadratów. 3D Slash wykorzystuje moc małych bloków, które można usunąć lub użyć do stworzenia modelu 3D. Oprogramowanie jest bezpłatne i może pomóc Ci przejść przez kilka pierwszych faz modelowania trójwymiarowego. Spodoba się zarówno początkującym, jak i zaawansowanym użytkownikom. 

Shapr3D

Nie trzeba przeglądać interfejsu użytkownika i zestawu funkcji, aby stwierdzić, że aplikacja skierowana jest do doświadczonych inżynierów i projektantów przemysłowych. Umożliwia tworzenie koncepcji w ruchu, z których wszystkie możesz wyeksportować w dowolnym momencie do oprogramowania komputerowego. Dzięki temu zyskasz możliwość szczegółowej edycji. Shapr3D to jedna z najbardziej funkcjonalnych i niezawodnych aplikacji mobilnych do modelowania parametrycznego.

Fusion 360

Autodesk Fusion 360 to oprogramowanie CAD nowej generacji. Służy do projektowania 3D i rozwoju produktów opartych na technologiach chmurowych. Łączy możliwość współpracy, projektowania cyfrowego i obróbki w jednym pakiecie. Sprawdzi się zarówno jako medium do opracowania projektu szkoleniowego, jak i do uruchomienia dużej produkcji przemysłowej. Jeśli cenisz sobie zintegrowane podejście, proponowane narzędzie z pewnością Ci się spodoba.

3DC.io

To najprostsza aplikacja do tworzenia modeli 3D. Posiada intuicyjny interfejs. Umożliwia przeglądanie tysięcy udostępnionych modeli i przesyłanie jednego z nich do swojego projektu. Najpierw dodaj podstawowy kształt (taki jak sześcian, kula, walec, stożek). Następnie kliknij kształt, aby był aktywny lub nieaktywny. Wybierz narzędzie do przesuwania, skalowania lub obracania. Użyj strzałek do manipulowania obiektami. Wybierz kształt i przenieś go na inny, za pomocą polecenia “Wytnij”. Wyeksportuj swój projekt do formatu .obj, .stl lub .jpg. W ten sposób możesz stworzyć model samolotu, samochodu, fortu, postaci z kreskówek, czy filiżanki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here