Strona główna Internet Najlepsze aplikacje na koncentrację

Najlepsze aplikacje na koncentrację

0
Najlepsze aplikacje na koncentrację
Unsplash.com

Żyjemy w świecie ciągłego rozproszenia. Podczas gdy najefektywniej wykonujemy swoje obowiązki w fazie głębokiego skupienia, istnieje mnóstwo rozpraszaczy. Od pingów na Slacku i rutynowego sprawdzania e-maili po pochłaniające mnóstwo czasu platformy społecznościowe, koncentracja na pracy nigdy nie była tak trudna. Z pomocą przychodzą aplikacje, które poprawiają koncentrację.

Freedom

Większość tego typu programów działa tylko na urządzeniu, którego aktualnie używasz. Korzystając z Freedom, możesz zablokować strony internetowe i aplikacje na wszystkich urządzeniach jednocześnie. Koniec z blokowaniem Instagrama, tylko po to, by zaraz otworzyć go na telefonie. Tryb blokady umożliwia edycję list, kiedy sesja jest aktywna. Taka opcja przyda się, gdy właśnie pracujesz nad nawykami. Aplikacja proponuje również dźwięki, które ułatwiają skupienie. Włącz odgłosy pochodzące z kawiarni lub natury. Niestety nie ma długoterminowej bezpłatnej wersji. Możesz wypróbować sześć sesji za darmo, a następnie wykupić miesięczną subskrypcję.

Timely

Aplikacja dyskretnie śledzi wszystko, co robisz. Następnie przedstawia wyniki na prywatnej osi czasu. Zasadniczo odzwierciedla Twoją specyfikę pracy. Pokazuje, w jaki sposób dążysz do celu, ile czasu korzystasz z poszczególnych narzędzi. Chroni Cię również przed rozmaitymi rozpraszaczami. Intuicyjny interfejs kalendarza umożliwia efektywne planowanie zadań.

StayFocused

To świetna aplikacja online dla użytkowników Google Chrome. Możesz ją zainstalować jako rozszerzenie przeglądarki. Następnie wybierasz witryny, które najbardziej odciągają Cię od pracy. Określ, ile czasu możesz spędzać na poszczególnych stronach w ciągu dnia. Kiedy wykorzystasz określone przedziały czasu, witryny zostaną zablokowane, abyś mógł skoncentrować się na zadaniach.

Focus-To-Do

Wspomniane narzędzie proponuje funkcje, które pomogą Ci się skoncentrować. Szczególną uwagę warto zwrócić na timer Pomidoro. Dzięki niemu możesz pracować w skupieniu przez 25 minut. Po upływie tego czasu robisz sobie pięciominutową przerwę. Dzieląc projekt na mniejsze zadania, możesz go łatwiej zrealizować. Dostępne są również funkcje zarządzania zadaniami i checklisty. Dodatkowo możesz ustawić przypomnienia o ważnych wydarzeniach. Przeglądaj statystyki według dnia lub projektu, by poprawić swoją efektywność.

Brain.fm

Badania pokazują, że słuchanie muzyki może zwiększyć naszą wydajność i pobudzić kreatywność. Dodatkowo uwalnia dopaminę, czyli hormon szczęścia. Pamiętaj, że nie każdy rodzaj muzyki ułatwia skupienie. Warto więc wypróbować aplikację Brain.fm, która proponuje utwory poprawiające koncentrację. Obiecuje, że zauważysz różnicę w ciągu 30 minut, choć zwykle zajmuje to kwadrans.

Focus Booster

To kolejny prosty i minimalistyczny licznik czasu. Ma przyjemną, pastelową kolorystykę, chociaż dostępna jest też ciemna wersja. Ustaw czas, w którym chcesz pracować, a aplikacja rozpocznie odliczanie. W odpowiednim momencie przypomni Ci o zakończeniu sesji. Aplikacja wyświetla powiadomienia na ekranie blokady, dzięki czemu w każdej chwili sprawdzisz, ile czasu Ci jeszcze zostało. Istnieje także opcja ustawienia przerw i długości ich trwania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here