Strona główna Internet 5 najlepszych programów do rysowania

5 najlepszych programów do rysowania

0
5 najlepszych programów do rysowania
Unsplash.com

Darmowe oprogramowanie do rysowania przeszło długą drogę. Początkowo oferowało ograniczoną liczbę funkcji. Obecnie wiele narzędzi proponuje realistyczną symulację akwareli, olejów, pasteli, węgla drzewnego. Niektóre pozwalają pracować w trzech wymiarach, więc możesz tworzyć własne modele, stosować swoje tekstury i efekty malarskie, a następnie łączyć je z elementami szkicowanymi w 2D. Sprawdź najciekawsze programy do rysowania!

KRITA

To profesjonalne oprogramowanie do rysowania stworzone przez zespół artystów, którzy chcieli udostępnić najwyższej jakości narzędzia kreatywne. Możesz z niego korzystać na urządzeniach z Windowsem, macOS i Linuxem. Ma przejrzysty interfejs i dobrze zaprojektowane pędzle. Pozwala tworzyć różnego rodzaju rysunki i ilustracji, w szczególności komiksy i mangę. Oprócz zwykłych pędzli, wypełnień i pisaków, proponuje też szablony paneli, filtry półtonów i narzędzia perspektywiczne. Każdy pędzel można w pełni dostosować, a własne pędzle zapisać do późniejszego użycia.

Adobe Photoshop

Photoshop służy do projektowania graficznego. Umożliwia tworzenie i edycję fotografii, grafiki SD oraz ilustracji. Oferuje dostęp do nowej funkcji w dowolnym momencie z ekranu głównego. Daje dostęp do niezbędnych dokumentów i setek pędzli z bardzo wysokim stopniem kontroli nad pociągnięciami, płynnością. Ułatwia przy tym organizację ulubionych pędzli w jednym miejscu.

Możesz go wykorzystać do tworzenia opakowań, banerów, witryn internetowych, aplikacji mobilnych, logo, ikon i nie tylko. Adobe Photoshop umożliwia nie tylko rozpoczęcie prac od pustego płótna, lecz także zaimportowanie własnych obrazów i użycie ich jako punktu wyjścia do stworzenia cyfrowego arcydzieła.

CorelDRAW

Proponowana aplikacja zawiera wszystkie narzędzia potrzebne do łatwiejszego i szybszego tworzenia ilustracji wektorowych, edycji zdjęć, układu strony, typografii. Oferuje wiele clipartów, obrazów cyfrowych w wysokiej rozdzielczości, czcionek i szablonów wolnych od opłat licencyjnych. Proponuje unikalne narzędzia, takie jak manipulator efektów cieni, generator mozaiki wektorowej i zautomatyzowane projektowanie symetryczne.

Ponadto udostępnia funkcję LiveSketch do tworzenia szkiców w locie. CorelDraw pozwala zamienić podstawowe kształty i linie w skomplikowane dzieło sztuki. Zapewnia spójność kolorów na różnych nośnikach (eps, jpg, pdf itp.). W ten sposób ułatwia przygotowanie dokumentów do wydruku.

Affinity Designer

Prezentowane narzędzie ma wszystko, czego potrzebujesz do tworzenia niestandardowych projektów i ilustracji. Zapewnia precyzyjną kontrolę nad krzywymi, opcjami stabilizacji pędzla, zaawansowanymi trybami mieszania, a co najważniejsze: powiększenie o milion + procent. Chociaż jest to dedykowane narzędzie wektorowe, jeśli chcesz, możesz się przełączyć na środowisko pikseli. Wykorzystuje w pełni potencjał nowoczesnego sprzętu komputerowego, aby zagwarantować płynne, responsywne i rzeczywiste wrażenia użytkownikowi.

Inkspace

To kolejny darmowy i imponujący program do rysowania typu open source. Niezależnie od tego, czy jesteś ilustratorem, grafikiem, czy twórcą stron internetowych, z pewnością przypadnie Ci do gustu. Oferuje wiele przydatnych funkcji, takich jak tworzenie obiektów, manipulację obiektami, selektor kolorów, edytor węzłów, konwersję ścieżek, obsługę tekstu wieloliniowego. Proponuje również wyświetlanie antyaliasingu i obsługę prawie wszystkich formatów. Możesz z niego korzystać zarówno na PC, jak i na MAC-u.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here