Strona główna Komputery Microsoft Word podkreśli podwójne spacje

Microsoft Word podkreśli podwójne spacje

0
Microsoft Word podkreśli podwójne spacje

Microsoft Word wreszcie zaczął domyślnie oznaczać podwójne spacje jako błąd. Od teraz będzie je traktował jako literówkę, dlatego nie zdziw się, jeśli między wyrazami pojawi się czerwona linia. To oznacza, że przez pomyłkę dodałeś dwie spacje, zamiast jednej. 

Jak usunąć podwójną spację?

Możesz zapobiec pojawianiu się komunikatu o tym błędzie, zmieniając ustawienie w programie Word. Otwórz dowolny dokument programu Word i kliknij Plik >Opcje> Sprawdzanie. Teraz zaznacz opcję “Oznacz błędy gramatyczne w trakcie pisania” Pamiętaj, by kliknąć przycisk Ustawienia. Upewnij się, że przy opcji odstęp między wyrazami zaznaczona jest 1 spacja. Co ważne, w każdej chwili możesz zmienić ustawienia. 

Jeśli masz problem ze wstawianiem dwóch spacji po każdym zdaniu, możesz zaznaczyć, by podwójne spacje zmieniały się automatycznie w jedną. 

Najnowsza aktualizacja Microsoft Word?

Firma Microsoft testuje obecnie najnowszą aktualizację Worda na komputerach i planuje wprowadzić tę zmianę na wszystkich urządzeniach w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Jeżeli będzie Ci to przeszkadzać, zawsze możesz odrzucić tę sugestię. 

Kirk Gregersen, dyrektor ds. zarządzania programami w Microsoft, zdaje sobie sprawę,  że jest to stylistyczne rozwiązanie, które niekoniecznie będzie preferowane przez wszystkich użytkowników. Dlatego użytkownicy nadal je testują. Co ważne, w każdej chwili możesz zaakceptować tę opcję, zignorować lub odrzucić.  Jak można było się spodziewać, zmiana w Microsoft Word wywołała niezłe zamieszanie na Twitterze. Dla niektórych osób stała się powodem frustracji, podczas gdy inni użytkownicy uznali ją za przydatną aktualizację. 

Jedna czy dwie spacje?

Debata na temat tego, czy wstawiać jedną, czy dwie spacje trwa od lat. Prawdopodobnie trwa od momentu, w którym zaczęliśmy pisać na klawiaturze.

Podczas gdy większość osób pisze teraz tylko jedną spację, podwójne odstępy okazały się trudne do wyeliminowania dla niektórych osób, przede wszystkim tym, które używały kiedyś maszyny do pisania. Jeśli zastanawiasz się dlaczego, spieszymy z podpowiedzią. Maszyny do pisania używają czcionek o stałej szerokości, gdzie każda litera zajmuje tyle samo miejsca w poziomie. Utrudniało to dostrzeżenie odstępów między zdaniami, dlatego wstawiano dwie spacje. Kiedy użytkownicy zaczęli pisać na komputerze, okazało się to już niepotrzebne. Obecnie debata wokół podwójnych spacji koncentruje się wokół estetyki i czytelności.

Jak usunąć podwójne spacje?

Podwójne spacje mogą przytrafić się w gazetach, czasopismach, książkach, w pracach dyplomowych, czy w CV. Na ekranie komputera często nie rzucają się w oczy, jednak w wydruku są doskonale widoczne. Jeśli nie chcesz korzystać z nowej funkcji proponowanej przez Microsoft, ale denerwują Cię podwójne spacje, sprawdź, co możesz zrobić.  W prawej części “wstążki” w Wordzie, znajdź opcję Zamień, kliknij. Możesz również skorzystać z przydatnego skrótu: CTRL + H. Otworzy Ci się wtedy okienko. W górnym polu “Znajdź” wpisz dwie spacje, a w dolnym “Zamień na”- jedną spację. Teraz musisz tylko kliknąć przycisk “Zamień wszystko”. Jeśli chcesz się upewnić, że cały tekst jest wolny od podwójnych spacji, użyj skrótu; CTRL + F i wpisz dwie spacje. 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here