Strona główna Gadżety Pad do PlayStation 5 rozpozna nasz głos i obsłuży gesty

Pad do PlayStation 5 rozpozna nasz głos i obsłuży gesty

0
Pad do PlayStation 5 rozpozna nasz głos i obsłuży gesty

Pad do PlayStation 5, zwany również DualSense, zawiera nowe funkcje, które mają zapewnić komfortową i pasjonującą rozgrywkę. Choć pewne szczegóły dotyczące kontrolera nowej generacji Sony, w tym jego cena, pozostają nadal niejasne, firma potwierdziła już wiele informacji na temat sprzętu i funkcji.

Nowe funkcje

Sony koncentruje się na tym, by zaangażować wszystkie zmysły gracza, w związku z tym proponuje ergonomiczny, wygodny i elegancki pad. Chce go przenieść do świata gry, gdy tylko otworzy pudełko. Sprawdź, jak będzie wyglądał najnowszy pad.

Kontroler DualSense zawiera wiele tych samych elementów, które sprawiły, że DualShock 4 odniósł taki sukces. Dodatkowo poprawiono ogólną konstrukcję i funkcjonalność. Oprócz tego ma angażować zmysł dotyku. Posiada dotykowe sprzężenie zwrotne, dzięki czemu pozwala na bardziej intensywne doznania podczas rozgrywki. 

Jeśli chodzi o przyciski i elementy sterujące, DualSense został również wyposażony w adaptacyjne wyzwalacze do  L2 i R2, w ten sposób gracz może odczuwać różne poziomy opory po naciśnięciu przycisku. Dzięki temu będzie mógł lepiej poczuć siłę trzęsienia ziemi oraz włożyć większy wysiłek podczas przejazdu samochodem przez błoto, czy naciągania łuku. Sony wprowadził również zmiany w przycisku “Udostępnij”, przekształcił go w “Utwórz”. Obiecuje graczom więcej możliwości udostępniania i tworzenia treści z gry. 

Co jeszcze się zmieniło?

Twórcy poprawili żywotność baterii DualSense. Oprócz tego wyposażył go we wbudowany mikrofon. Dzięki temu gracze będą mogli ze sobą swobodnie rozmawiać bez konieczności zakładania zestawu słuchawkowego. Dodatkowo pad nadal będzie kompatybilny z klasycznymi zestawami słuchawkowymi. Dodatkowo Sony wzbogacił go w port USB-C do ładowania.

Jak będzie wyglądał pad do PlayStation 5?

Wiele elementów nowego pada nie zmieni się pod względem wizualnym. Podobnie jak jego poprzednik, ma duży touchpad na środku, a także podwójne drążki analogowe. Układ jest prawie taki sam jak na PS4, z wyjątkiem przycisku “Utwórz”, zamiast “Udostępnij”. 

Chociaż dokładne wymiary ani rozmiar kontrolera PS5 nie są znane, wydaje się, że będzie miał grubszą obudowę niż poprzedni model. Wróży to bardziej futurystyczną konstrukcję. Na szczęście Sony postawiło na mniejszy i lżejszy pad, co poprawi wydajność i estetykę.

 W przeszłości kontrolery PlayStation były jednokolorowe, ale producent zdecydował się na zmianę designu. Dzięki temu DualSense będzie dwukolorowy. Na zdjęciach jest biało-czarny. Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że będzie dostępny również w innych kolorach. Zmieniło się również umiejscowienie paska świetlnego, zamiast znajdować się na górze kontrolera, pojawi się po obu stronach panelu dotykowego.

Niesamowita rozgrywka

W przeszłości kontrolery DualShock firmy Sony były wyposażone w podwójne silniki wibracyjne, które zapewniały przyzwoite sprzężenie zwrotne z dudnieniem. Teraz producent podnosi poprzeczkę dzięki dotykowym silnikom sprzężenia zwrotnego. Zapewni mnóstwo wyjątkowych wrażeń, takich jak “powolna jazda samochodem po błocie”. Hipotetycznie będziesz mógł poczuć, jak ślizga się auto po lodzie lub w błocie, dzięki zaawansowanym rozwiązaniom technologicznym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here