Strona główna Internet Komunikator Zoom bije rekordy i budzi kontrowersje. Czy jest bezpieczny?

Komunikator Zoom bije rekordy i budzi kontrowersje. Czy jest bezpieczny?

0
Komunikator Zoom bije rekordy i budzi kontrowersje. Czy jest bezpieczny?

Zoom jest preferowanym narzędziem komunikacji biznesowej. Korzysta z niego ponad 700 000 firm na całym świecie. Służy do przesyłania wiadomości, ułatwia też prowadzenie spotkań, konferencji i seminariów online. Umożliwia efektywniejszą współpracę, zapewniając innowacyjne narzędzia. Co ważne, Zoom jest skalowalny, dlatego mogą z niego korzystać zarówno małe, jak i duże firmy.

Zoom bije rekordy popularności

Zoom można natychmiast aktywować w chmurze, dlatego cieszy się dużą popularnością wśród administratorów IT. Jeśli chcesz, możesz rozszerzyć oprogramowanie w chmurze na wewnętrzną sieć. Zajmie to tylko kilka minut.  Zoom oferuje bezproblemowy monitoring online i raportowanie danych. Proponuje również funkcje administracyjne i globalne kopie zapasowe w tle. 

Warto tutaj zwrócić uwagę na elastyczne widoki ekranu, dzięki którym możesz przełączać widoki między trybem pełnoekranowym i widokiem galerii. W ten sposób skonfigurujesz ustawienia konfiguracji według potrzeb.

Zom oferuje wysokiej jakości dźwięk i wideo, co ułatwia komunikację online. Dodatkowo możesz nagrać każde spotkanie lub konferencję w formacie MP4 i MP4A. Co ważne, bez względu na to, jakiego urządzenia lub systemu operacyjnego używasz, otrzymasz ten sam interfejs. Zaoszczędzisz  sporo czasu, nie musisz bowiem za każdym razem uczyć się od początku, jak obsługiwać program. Kolejną ważną funkcją jest dynamiczne wykrywanie głosu, które pozwala określić, kto właśnie mówi, pomimo dużej liczby uczestników.

Zoom zapewnia również cyfrową wersję tablicy interaktywnej, na której można rysować i robić notatki w czasie spotkania. Następnie można ją udostępnić innym uczestnikom. Aplikacja umożliwia również łatwe i szybkie udostępnianie treści z wielu źródeł podczas spotkania.

Zoom- kontrowersyjna aplikacja

Jeśli korzystasz z Zoom, powinieneś zdawać sobie sprawę z luki bezpieczeństwa, która pozwala hakerom potajemnie szpiegować Twoje spotkania. 

Przypadki, w których hakerzy przejmują spotkanie online, infiltrując je i wykrzykując rasistowskie obelgi lub groźny, nie są odosobnione.

ZOOM został również skrytykowany za szereg problemów związanych z prywatnością, w tym wysyłanie danych użytkownika do Facebooka. Ponadto firma wprowadziła użytkowników w błąd, twierdząc, że korzysta z szyfrowania całościowego. Została także skrytykowana za funkcję „śledzenia uczestników”, która pozwala gospodarzowi połączenia sprawdzać, co robią uczestnicy podczas rozmowy. Użytkownicy komputerów MAC byli również narażeni na zhakowanie kamer internetowych i mikrofonów.

Pandemia koronawirusa wymusiła przeniesienie wielu działań do Internetu. Zoom odnotował wzrost ruchu o 535%, z drugiej jednak strony analitycy bezpieczeństwa twierdzą, że aplikacja zagraża naszej prywatności. Firma ogłosiła, że wstrzyma na razie rozwój nowych funkcji i przeniesie wszystkie zasoby na kwestie bezpieczeństwa.

Wyzwania spotkań biznesowych online

Konferencje online są bardziej męczące niż spotkania online. Cisza w prawdziwej rozmowie jest ważna i tworzy naturalny rytm, ale podczas rozmowy wideo pojawia się niepokój o technologię. Nawet 1,2-sekundowe opóźnienie może Cię rozproszyć. Ponadto frustracja związana z  włączaniem i wyłączaniem mikrofonu, opóźnienia w połączeniach i hałas w tle utrudniają spotkanie online.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here