Strona główna Komputery Pakiet startowy dla Windows 10. Te programy warto zainstalować zaraz po systemie

Pakiet startowy dla Windows 10. Te programy warto zainstalować zaraz po systemie

0
Pakiet startowy dla Windows 10. Te programy warto zainstalować zaraz po systemie

Jeśli korzystałeś z kilku wersji Windowsa, wiesz, że bez względu na to, ile narzędzi zaproponuje Microsoft, zawsze są aplikacje i programy, które warto jeszcze zainstalować. Dzięki temu korzystanie z komputera stanie się łatwiejsze i przyjemniejsze. Sprawdź, które narzędzia warto dodatkowo zainstalować.

1Password/Lastpass

Nie trzeba przypominać, że jednym z najważniejszych sposobów uniknięcia kradzieży tożsamości i śledzenia wszystkich haseł tworzonych przez lata jest użycie dobrego menadżera haseł. Chociaż istnieje wiele dobrych narzędzi, warto zwrócić szczególną uwagę na 1Password i Lastpass. Automatycznie dodadzą Twój login i  hasła do aplikacji, a także zalecą losowe kombinacje, trudne do złamania przez hakerów. Możesz wypróbować oba programy i wybrać ten, który bardziej Ci odpowiada.

Audacity

To popularne, darmowe oprogramowanie do edycji dźwięku. Można go ściągnąć na Maca, Windowsa, Linuksa i inne systemy operacyjne. Pozwala tworzyć i edytować podcasty. Wszelkie nagrania można eksportować do popularnych formatów plików, takich jak MP3 i WAV. Co ważne, nie zabiera wiele miejsca na dysku. Korzystając z Audacity, możesz nagrywać dźwięk, a następnie kopiować nagrania, wycinać, mieszać lub łączyć. Program pozwala również na zmianę wysokości lub prędkość dźwięku.

AVG Antywirus Darmowy

Jeśli szukasz bezpłatnego programu antywirusowego, koniecznie zwróć uwagę na AVG Antywirus Darmowy. Aktualizuje poziom bezpieczeństwa w czasie rzeczywistym. Potrafi wykryć problemy z wydajnością. Chroni przed złośliwym oprogramowaniem, niebezpiecznymi linkami i załącznikami e-mail. Może blokować złośliwe pliki do pobrania. Ma intuicyjny interfejs.

CC Cleaner

Twój komputer z czasem zapełni się różnymi niepotrzebnymi plikami, dlatego koniecznie pobierz CC Cleaner. Usunie niechciane pliki z komputera i przyspieszy go. Pozwala wyczyścić pliki tymczasowe, pliki cookie i historię ze wszystkich przeglądarek internetowych. Ma wbudowaną funkcję czyszczenia rejestru, która usuwa stare lub niezapisane wpisy rejestru. 

VLC

To kolejne niezbędne oprogramowanie dla systemu Windows 10, zwłaszcza jeśli często odtwarzasz pliki multimedialne. Oferuje zaawansowaną kontrolę wideo, synchronizacji napisów, filtrów audio i wideo. Obsługuje skórki i rozszerzenia. Odtwarza prawie wszystkie formaty plików bez potrzeby instalowania dodatkowych kodeków. Może odtwarzać pliki nagrane na płycie CD i DVD. Dodatkowo obsługuje wiele protokołów przesyłania strumieniowego. 

Google Chrome

Obecnie Google Chrome jest jedną z najpopularniejszych przeglądarek internetowych ze względu na prosty i intuicyjny interfejs. Bez względu na to, z jakiego urządzenia korzystasz, możesz włączyć synchronizację i uzyskać dostęp do wszystkich zakładek, historii przeglądania, zapisanych haseł, rozszerzeń. Możesz również spersonalizować przeglądarkę za pomocą ponad 150 000 rozszerzeń.

One Calendar

Przełączanie się między różnymi kalendarzami może być czasochłonne. One Calendar pozwala jednak dodać do dziewięciu kalendarzy online z Google, Windows, Outlook i innych źródeł.  Oprócz zwykłych widoków dziennych, miesięcznych i rocznych, program oferuje także inne przydatne funkcje, dzięki którym nie przegapisz spotkań. Na przykład możesz zobaczyć nadchodzące wydarzenia jako duże kafelki na żywo lub na ekranie blokady. Możesz również filtrować pozycje kalendarza na podstawie kolorów lub wyszukiwać przeszłe i przyszłe pozycje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here