Strona główna Telefony Apple Pay-jak ustawić szybką płatność telefonem?

Apple Pay-jak ustawić szybką płatność telefonem?

0
Apple Pay-jak ustawić szybką płatność telefonem?

Apple Pay sprawia, że płatności zbliżeniowe są wygodne i bezpieczne. Jeśli chcesz skorzystać z karty debetowej lub kredytowej, nie musisz już jej przykładać, ani wkładać do czytnika. Sprawdź, jak ustawić szybką płatność telefonem.

Co to jest Apple Pay?

To usługa Apple dla płatności cyfrowych. Składa się z dwóch części. Pierwszy to Wallet, czyli aplikacja na urządzenia z systemem iOS. Konfigurujesz w niej karty kredytowe i debetowe do płatności zbliżeniowych. Za pomocą portfela Apple możesz również zapłacić za zakupy online. 

Drugą część to Apple Pay Cash, która umożliwia wysyłanie i odbieranie pieniędzy, podobnie jak PayPal lub dowolna aplikacja do płatności mobilnych. Większość urządzeń Apple współpracuje z Apple Pay, w tym modele iPhone z Touch ID (z wyjątkiem iPhone 5s), Apple Watch, Mac z Touch ID. 

Jak skonfigurować Apple Pay na iOS?

Najpierw sprawdź, czy korzystasz z najnowszej wersji iOS. Wybierz Ustawienia, Ogólne, Aktualizacja oprogramowania. Teraz zaloguj się do iCloud, używając swojego Apple ID. 

Otwórz aplikację Wallet. Stuknij Dodaj kartę lub znak plus w prawym górnym rogu. Zeskanuj kartę kredytową lub debetową, by przesłać wszystkie istotne szczegóły. Ewentualnie możesz ręcznie wprowadzić niezbędne dane.

Twój bank może wymagać od Ciebie autoryzacji, dlatego sprawdź, czy otrzymałeś dodatkowe instrukcje przez e-mail lub SMS. Teraz dotknij Dalej w aplikacji Apple Wallet.

Po dodaniu co najmniej jednej karty możesz przejrzeć swoje ustawienia. W tym celu kliknij Ustawienia, a następnie przejdź do Wallet i Apple Pay. Tutaj możesz ustawić kartę domyślną, a  także włączyć lub wyłączyć Apple Pay Cash.

Jak korzystać z Apple Pay?

Jeśli chcesz użyć Apple Pay do płatności zbliżeniowych, poczekaj, aż terminal płatniczy będzie gotowy. Powinna się na nim wyświetlić należna kwota. 
Advertisement

Zbliż urządzenie w kierunku czytnika. Aplikacja wyświetli się automatycznie, z wyjątkiem Apple Watch, w tym przypadku musisz dwukrotnie nacisnąć boczny przycisk. W razie potrzeby delikatnie dotknij palcem przycisk Home. który pełni również funkcję Touch ID. Ewentualnie możesz skorzystać z opcji Face ID lub wprowadzić hasło. Usłyszysz dźwięk lub poczujesz wibrację, a po zakończeniu transakcji wyświetli Ci się zielony znak wyboru i napis “Gotowe”.

Aby zmienić kartę z domyślnej, nie zbliżaj się od razu do czytnika. Najpierw dwukrotnie naciśnij przycisk boczny lub główny (w zależności od urządzenia), a następnie wybierz kartę, której chcesz użyć. Teraz możesz dokończyć transakcję w tradycyjny sposób.

Czy Apple Pay jest bezpieczne?

Każda transakcja Apple Pay musi być autoryzowana za pomocą odcisku palca, skanu twarzy lub kodu dostępu. Dlatego, jeśli ktoś znajdzie Twój telefon, nie będzie mógł zapłacić, chyba że zna Twój kod dostępu. W takiej sytuacji wyświetli mu się adres rozliczeniowy i cztery ostatnie cyfry zapisanych kart, ale nic poza tym.

Aby znaleźć swojego iPhone, skorzystaj z innego urządzenia z systemem iOS. W ten sposób przełączysz komórkę w tryb utracony. Dzięki temu zablokujesz wszystkie aplikacje i uniemożliwisz innym dostęp do treści, w tym Apple Pay i Wallet. Możesz też użyć aplikacji Znajdź mój telefon, by całkowicie wyczyścić iPhone.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here