Strona główna Telefony Jak wyczyścić głośnik w telefonie?

Jak wyczyścić głośnik w telefonie?

0
Jak wyczyścić głośnik w telefonie?
Unsplash.com

Jeśli głośnik nie zapewnia takiej jakości dźwięku jak na początku, prawdopodobnie nadszedł czas, aby go wyczyścić. W przeciwnym razie warstwy kurzu mogą się zbrylać i wnikać w powierzchnię. Nie wpadaj jednak w panikę. Czyszczenie smartfona jest dziecinnie proste, ale wymaga większej troski i uwagi, ponieważ masz do czynienia z delikatnym elementem. Sprawdź. jak krok po kroku wyczyścić głośnik w telefonie!

Jak wyczyścić smartfon za pomocą szczoteczki do zębów?

Umyj ręce, aby cząsteczki brudu nie przenosiły się z dłoni na telefon. Następnie wyczyść je czystym ręcznikiem. Teraz wyłącz telefon, aby przez przypadek go nie uszkodzić.  Weź czystą szczoteczkę do zębów z miękkim włosiem. Delikatnie wyczyść głośnik (w górnej części telefonu), aby usunąć brud i kurz. Teraz ostrożnie potrząśnij smartfonem, aby usunąć wszelkie pozostałości brudu.

Na koniec wytrzyj telefon do czysta. Upewnij się, że nie pozostał na nim luźny kurz, który mógłby ponownie zatkać głośnik. Weź wilgotną szmatkę i wlej na nią kroplę płynu do mycia naczyń. Następnie przetrzyj nią telefon. Nie wycieraj urządzenia mokrą, ociekającą ściereczkę. Pamiętaj, aby najpierw ją wycisnąć. W przeciwnym razie możesz zalać smartfona. Teraz odłóż telefon i poczekaj, aż wyschnie. Dla pewności przetrzyj go jeszcze raz suchą szmatką, która wchłonie całą wilgoć.

Użyj sprężonego powietrza

W razie potrzeby użyj sprężonego powietrza w sprayu, by przedmuchać głośnik. Nie wdmuchuj powietrza bezpośrednio do niego. Wykonaj połączenie testowe, aby sprawdzić, czy głośnik działa tak, jak powinien. Pamiętaj, aby nie trzymać silnego sprężonego powietrza i trzymaj go w pewnej odległości od telefonu. Zachowaj szczególną ostrożność, korzystając z tej metody. W przeciwnym razie możesz uszkodzić głośnik i mikrofon.

Jak wyczyścić gniazdo słuchawkowe?

Zastanawiasz się, jak wyczyścić gniazdo słuchawkowe? Po prostu weź cienki patyczek kosmetyczny i ostrożnie wepchnij go do otworu. Teraz delikatnie go obróć, aby usunąć cały brud. Wyjmij patyczek. W ten sposób pozbędziesz się całego brudu. Jeśli jednak pozostały jakieś pozostałości, powtórz ten proces. Pamiętaj, aby nie wkładać patyczka zbyt głęboko.

Jak wyczyścić głośnik w smartfonie?

Weź mały kawałek taśmy malarskiej i zwiń go tak, aby przypominał cylinder. Upewnij się, że lepka strona skierowana jest na zewnątrz. Teraz dociśnij taśmę do głośnika smartfona. Lepka strona przyciągnie większość brudu. Pamiętaj, aby zmienić kawałek taśmy, gdy się zabrudzi. Powtarzaj ten krok, aż na taśmie nie będzie już widać żadnych zabrudzeń. 

Wycieraj telefon regularnie

Aby utrzymać smartfon w czystości, przecieraj go regularnie chusteczką antybakteryjną, specjalną ściereczką do czyszczenia ekranu lub szmatką z mikrofibry. Przygotuj też domowy zestaw do pielęgnacji, składający się z alkoholu izopropylowego, wykałaczek, bawełnianych wacików i ściereczki z mikrofibry. Jeżeli chcesz uchronić ekran przed brudem i kurzem, przyklej na niego szkło hartowane. W ten sposób zabezpieczysz telefon przed zarysowaniem i innymi uszkodzeniami. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here