Strona główna Komputery HP Spectre 13- czy warto go kupić?

HP Spectre 13- czy warto go kupić?

0
HP Spectre 13- czy warto go kupić?
Unsplash.com

HP od kilku lat bardzo ciężko pracuje nad tym, aby zbudować dobrą reputację. Dlatego zwraca uwagę na to, aby proponowane laptopy były najwyższej jakości.

HP Spectre 13 konkuruje z Dell XPS 13 i MacBook Pro. Ma cienką i lekką obudowę. Wyróżnia się wspaniałym designem i dużą mocą. Oferuje dobry stosunek jakości do ceny. Niestety gładzik jest drugiej klasy. Nie wszystkim może się spodoba jakość wykonania portów.

Design

Biorąc pod uwagę design, Ultrabook osiągnął niemal taki sam poziom doskonałości co MacBook Air. Obecnie HP Spectre 13 ma szerokość 12,03 cala i głębokość 8,83 cala. Wyróżnia się wspaniałą konstrukcją. 

Piękne, złote wykończenie na dwóch zawiasach i krawędziach laptopa są charakterystyczne dla każdego laptopa HP. 

Klawiatura jest dobrej jakości. Zbliżona do Apple Magic Keyboard dla iMaców. Ekran jest dobrej jakości. Kolory są ostre. Za dodatkową opłatą możemy wybrać laptopa 4K Ultra HD. 

Porty

Podobnie jak w przypadku MacBook Pro, HP Spectre 13 nie ma zbyt wielu portów. Nowoczesne laptopy proponują Thunderbolt. Interfejs wykorzystuje niesamowity port USB-C do przesyłania danych, wyświetlania zdjęć i filmów video. Można też w ten sposób ładować laptopa, a także inne urządzenia zewnętrzne, podłączone do niego. Jest to również dwustronna wtyczka. Dzięki temu możemy z niego korzystać także w ciemności. Innymi słowy, może to oznaczać koniec wszystkich portów.

Problem polega na tym, że chociaż Apple używa wyłącznie USB-C w swoich MacBookach od 2015 roku, nie ma zbyt wielu kompatybilnych akcesoriów. 

Co gorsza, HP Spectre 13 wykorzystuje tylko trzy porty USB-C i gniazdo słuchawkowe, a obecne akcesoria na USB, HDMI i Display będą wymagały dodatkowego rozwiązania.

Wydajność sprzętu

DELL XPS 13 ma taką samą specyfikację, co HP Spectre 13. HP Spectre jest laptopem ze średniej półki. Nie jest graficzną potęgą, ale producent nie twierdzi, że taki jest. Dlatego gracze, twórcy modeli 3D i początkujący producenci video powinni poszukać innego modelu.

Jeśli chodzi o procesor,  HP Spectre 13 pozytywnie wyróżnia się wśród konkurencji. Posiada czterordzeniowy procesor. W Ultrabooku jest to bardzo ważna zaleta.

Żywotność baterii

Laptop ma wytrzymałą baterię. Po pełnym naładowaniu urządzeniu możemy bez problemu obejrzeć na nim cały film.

Łączność

Opcje portów pozostają identyczne jak w zeszłorocznym modelu, chociaż gniazdo słuchawkowe 3,5 mm znajduje się teraz na lewej krawędzi zamiast prawej. Port USB typu A jest również nieco inny ze względu na zmianę grubości obudowy. Brak jakichkolwiek portów HDMI oznacza, że ​​właściciele będą musieli polegać na przejściówkach, DisplayPort przez USB Type-C lub Thunderbolt 3 do podłączania zewnętrznych monitorów.

Podsumowanie

HP Spectre 13 jest dynamiczny, ładny i lekki. Wyróżnia się dobrą wydajnością. Szybko się ładuje i ma wytrzymałą baterię. Z drugiej strony, Trackpad mógłby być lepszy. Może też nam brakować szerokiej gamy portów.

Warto  jednak podkreślić, że na laptopie możemy wykonać większość zadań. Dobrze się sprawdzi, jeśli chcemy pisać na nim notatki na zajęciach. Spodoba się też freelancerom, np. wirtualnym asystentkom, project managerom i copywriterom, działającym w przestrzeni coworkingowej.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here