Strona główna Gadżety Echo Dot – pierwsze wrażenia

Echo Dot – pierwsze wrażenia

0
Echo Dot – pierwsze wrażenia
Unsplash.com

Alexa to technologia wirtualnegoasystenta, którą możemy znaleźć w serii elektronicznych urządzeń Echo. W ich skład wchodzi największy oryginalny Echo, kompaktowy Echo Dot, ekranowa wersja Echo Show i kompaktowa wersja video Echo Spot.

Najważniejsze informacje

Po skonfigurowaniu Amazon Echo Dot ma mnóstwo użytecznych i zabawnych funkcji, z których każdy może łatwo korzystać. Nowa technologia może być nieco myląca i trudna do nauczenia, Echo Dot czyni ją dość prostą. Możemy tanio posłuchać ulubionej muzyki, uzyskać informacje o pogodzie, dodać pozycje do swojej listy zakupów i wiele więcej.

Jak Echo z Alexą mogą pomóc seniorom?

Alexa odtwarza Twoją ulubioną muzykę. Możesz poprosić, aby zagrała konkretną piosenkę lub repertuar danego artysty albo cały gatunek, np. Swing lub Jazz.

Jeśli chcesz, poproś Alexę o przekazanie najnowszych wiadomości, prognozę pogody, newsy sportowe i aktualny ruch na drogach.

Dla seniorów, którzy lubią czytać, stopniowe pogarszanie wzroku może być przygnębiające. Mogą mieć trudności z czytaniem książek lub zapamiętaniem, gdzie ostatnio skończyli. Na szczęście Echo pozwala głośno czytać audiobooki. Po prostu słuchajmy.

Dzięki bibliotece Amazon opcje są nieograniczone.
Zarządzanie urządzeniami elektronicznymi może być dezorientujące i frustrujące dla osób w każdym wieku (szczególnie dla seniorów). Echo może z każdym z nich łatwo się połączyć, wtedy będziemy zarządzać tylko nim.

Wraz z wiekiem nasza pamięć będzie się pogarszać. Możemy mieć problemy z zapamiętaniem dat, godzin, liczb i nazwisk. Na szczęście Echo pozwala ustawić codzienne przypomnienia o najróżniejszych rzeczach, np. lekach, urodzinach, suplementach i alarmach.

W czym może pomóc Alexa?

Alexa może odpowiedzieć na nasze pytania. Zapytajmy Alexę o cokolwiek, co chcemy wiedzieć, a na pewno nam odpowie. Bez względu na to, czy jest to ważne, czy tak banalne, jak hasło do krzyżówki. Jeśli nie usłyszeliśmy lub nie zrozumieliśmy odpowiedzi, zawsze możemy poprosić o powtórzenie.

Alexa pomoże sporządzić listę zakupów. Dzięki temu już nigdy o niczym nie zapomnimy. Możemy też poprosić Alexę o przeczytanie listy lub wyświetlenie jej na naszym smartfonie.

Alexa wykona za nas wszystkie potrzebne zadania matematyczne. Może też ostrzec naszych bliskich. Jeśli chcesz czuć się bezpiecznie, połącz Echo Dot z urządzeniem któregoś członka rodziny. To przydatna funkcja dla seniora, szczególnie mieszkającego samotnie. Za pomocą prostego polecenia głosowego może wysłać alert do wyznaczonych osób w nagłych wypadkach. Ponadto może wysłać wiadomości lub dzwonić między urządzeniami Echo Dot.

Zalety i wady Echo Dot

Echo Dot jest najlepszym asystentem elektronicznym. Wyróżnia się kompaktowym rozmiarem. Mając 3,3 cala średnicy i tylko 1,3 cala wysokości, Echo Dot jest wystarczająco małe, by zmieścić się w dowolnym miejscu w każdym pomieszczeniu. Znajduje się w przystępnej cenie. Posiada mnóstwo funkcji. Zawiera ponad 50 tysięcy umiejętności i oferuje wszystkie funkcje łatwe w użyciu, które można znaleźć w pełnowymiarowym Echu.

Niestety ma mały głośnik. Podczas gdy 1,6-calowy głośnik w Echo Dot nie wystarczy na cały pokój, dostarczy dźwięku wysokiej jakości, gdy postawimy go przy łóżku lub fotelu. Jeśli chcemy głośniejszą muzykę, podłączmy Echo Dot do głośników stereo za pomocą kabla lub Bluetootha. Niestety ma też niespójne poziomy głośności. Głośność Echa może się różnić w zależności od tego, czy urządzenie odpowiada na pytanie, czyta książkę lub odtwarza piosenkę.

Echo Dot oferuje wszystkie proste w obsłudze zadania dostępne w pełnym rozmiarze Echo w bardziej kompaktowej obudowie za połowę ceny. Przede wszystkim różni się wielkością i liczbą głośników. Warto dopasować go do swoich potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here