Strona główna Internet Czy warto wykupić Netflixa?

Czy warto wykupić Netflixa?

0
Czy warto wykupić Netflixa?

Netflix pozostaje najpopularniejszym serwisem do przesyłania strumieniowego filmów, seriali i programów dokumentalnych, dzięki łatwości użytkowania, oryginalnym treściom i braku reklam. Dzięki ogromnej bibliotece stale odświeżanych treści i łatwej dostępności na różnych urządzeniach, zyskał wierne rzesze fanów na całym świecie. Dostępny jest w kilku wariantach cenowych, dzięki czemu z pewnością wybierzesz coś dla siebie.

Plany Netflix

 

Podstawowy  Standard Premium
Miesięczny koszt 34 PLN 43 PLN 52 PLN
Liczba ekranów, z których można jednocześnie korzystać z serwisu 1 2 4
Liczba telefonów lub tabletów, na które można pobierać pliki 1 2 4
Oglądaj filmy, seriale i programy bez ograniczeń + + +
Oglądaj na laptopie, telewizorze, telefonie lub tablecie + + +
Dostępna jakość HD + +
Dostępna jakość Ultra HD +

Źródło: Netflix 

Chcesz wypróbować Netlixa? Płacąc 4 zł, zyskujesz 30-dniowy dostęp do wszystkich materiałów. Jeśli oferta przypadnie Ci do gustu, skorzystaj z jednego powyższych planów.

Netflix dla początkujących

Netflix powstał w 1997 roku jako wypożyczalnia filmów działająca online. Przez następną dekadę wysyłał płyty DVD, oferując spersonalizowane rekomendacje dotyczące tego, co później wypożyczyć. W 2007 roku wprowadził streaming, umożliwiając subskrybentom natychmiastowe oglądanie programów telewizyjnych i filmów na komputerach, zamiast czekać na płytę DVD.

W 2013 roku pojawiły się pierwsze oryginalne seriale wyprodukowane specjalne dla Netflixa, w tym House of Cards i Orange Is The New Black. Dziś katalog obejmuje ponad 1300 oryginalnych seriali i filmów. Znajdziesz tutaj światowe hity, takie jak The Crown. 

Obecnie Netflix działa w 190 krajach, zrzesza ponad 167 milionów subskrybentów. Możesz z niego korzystać na każdym urządzeniu, w tym na Android, iOS, Amazon Fire TV, Apple TV, Android TV, Chromecast, Xbox One i PlayStation 4. 

Jakie funkcje oferuje Netflix?

Poza ogólnym przesyłaniem strumieniowym,, jeśli masz plan Standard lub Premium, możesz utworzyć różne profile dla kilku użytkowników i przygotować własną listę spersonalizowanych rekomendacji. Jeśli wykupisz wersję Premium, możesz oglądać niektóre seriale i filmy w rozdzielczości 4K Ultra HD na telewizorach 4K. Aby skorzystać z takiego rozwiązania, trzeba spełnić kilka warunków.

Potrzebujesz stałej szybkości połączenia internetowego wynoszącego co najmniej 25 megabitów na sekundę. Dodatkowo musisz ustawić jakość przesyłania strumieniowego na Auto lub High.

Warto podkreślić, że Netflix oferuje więcej treści 4K niż jakakolwiek usługa przesyłania strumieniowego. Co ważne, wiele seriali i filmów dostępnych jest również w HDR.  Wysoki zakres dynamiki zapewnia jeszcze lepszą jakość obrazu niż 4K. Oferuje doskonały kontrast i kolor, a różnica jest szczególnie widoczna na dużych telewizorach z górnej półki. Netflix obsługuje dwa główne formaty HDR, ogólny HDR (znany również jako HDR-10), a także Dolby Vision. Jeżeli masz urządzenie obsługujące Dolby Vision, serwis będzie domyślnie odtwarzać zawartość (jeśli jest dostępna) w tym formacie.

Zużycie danych różni się w zależności od formatu i waha się od około 1 GB na godzinę w przypadku filmów o standardowej rozdzielczości do 7GB na godzinę w przypadku strumieni 4K w najwyższej jakości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here