Strona główna Foto BLINK XT2-kompaktowa kamera do monitoringu

BLINK XT2-kompaktowa kamera do monitoringu

0
BLINK XT2-kompaktowa kamera do monitoringu

Kompaktowa kamera sprawdzi się doskonale zarówno w budynku, jak i na zewnątrz. Znajduje się w przystępnej cenie, dzięki czemu nie nadszarpie Twojego portfela. Oferuje pełną rozdzielczość 1080p i wytrzymałą baterię.

Nowoczesny design

W przeciwieństwie do większości kamer do bezpieczeństwa, które mają okrągłą obudowę, XT2 jest kwadratowy, z zaokrąglonymi krawędziami. Ze względu na kompaktowe rozmiary, możesz go zamontować w dowolnym miejscu. Jeśli chcesz podłączyć kamerę do sieci Wi-FI, włącz moduł Blink Sync XT2, o podobnym kształcie i rozmiarze.

Urządzenie ma płaskie boki i spód, dlatego możesz spokojnie postawić go na półce. W pudełku znajdziesz zestaw montażowy i śruby. Dzięki temu możesz zainstalować XT2 z boku domu. Pamiętaj, by zamocować go wysoko, w ten sposób uchronisz go przed kradzieżą. Warto również zaznaczyć, że kamera ma stopień stopy IP65. To oznacza, że powinna wytrzymać deszcz, grad i śnieg. 

BLINK XT2- ustawienia

Proponowana kamera nie łączy się bezpośrednio z domową siecią Wi-Fi. Dlatego musisz użyć specjalnego modułu, który połączy się z Twoim Wi-Fi. Co ważne, kamera może być zasilana na dwie baterie AA, z kolei moduł trzeba podłączyć do gniazdka. 

Instalacja zajmuje około 20 minut. Najpierw podłącz moduł synchronizacji do Wi-. Teraz możesz podłączyć do niego kamerę. Producent znacznie to ułatwił, z poziomu aplikacji Blink (dostępnej na Androida i ioS) skanujesz kod QR znajdujący się z tyłu każdego urządzenia. W ten sposób możesz je podłączyć ze swoim kontem.

Jakość wideo i audio

Kamera 1080p ma pole widzenia 110 stopni. Jeśli zainstalujesz ją na zewnątrz, pozwala monitorować prawie całe podwórko. Zapewnia obraz dobrej jakości. Dzięki temu możesz rozpoznać poszczególne osoby zarówno w dzień, jak i w nocy. Ponadto mikrofon Blink XT2 był wystarczająco czuły, by wychwycić wieczorne cykanie świerszczy. 

Aplikacja Blink

Aplikacja proponuje przydatne funkcje, w tym możliwość konfiguracji strefy aktywności, czułości ruchu i jakości wideo. Pozwala również ustawić długość każdego nagrania (od 15 do 60 sekund), a także czas oczekiwania czujnika ruchu kamery przed ponownym włączeniem. 

Strefę aktywności możesz ustawić, wybierając kwadraty na siatce. Podstawowa siatka to     5 x 5, a zaawansowane ustawienie dzieli każdy kwadrat na 4 x 3, co w sumie daje 300 kwadratów.

Mniej intuicyjna jest funkcja planowania kamery. Możesz ją ustawić, by uzbrajała się i rozbrajała wielokrotnie w ciągu dnia. Możesz również przygotować własny harmonogram na każdy dzień. Metoda dodawania lub zmieniania tych ustawień jest dość myląca. Wymaga przejścia między dwoma ekranami, z których jeden pokazuje zegar z dniami tygodnia, podczas gdy drugi przedstawia siatkę całego tygodnia. O wiele łatwiej byłoby po prostu zaznaczyć palcem dni tygodnia, w których chcesz uzbroić kamerę.

Urządzenie ma również wbudowany termometr, dzięki czemu ostrzega, jeśli temperatura spadnie poniżej lub przekroczy ustawione wartości progowe. Możesz również zaplanować, kiedy ma się uaktywnić czujnik ruchu. 

Producent proponuje również bezpłatne miejsce w chmurze. Możesz na niej przechowywać nagrania o łącznej długości 2 godziny. Długość jednego klipu została ograniczona do 60 sekund.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here