Android – jego wady i zalety
Osoby, które w najbliższym czasie będą decydowały się na zakup urządzenia mobilnego, z pewnością rozważają, który z najpopularniejszych systemów operacyjnych wybrać. Nie będziemy mieli większych problemów z trafieniem na smartfon wyposażony w Androida. Co odróżnia go od swoich konkurentów takich jak iOS czy Windows?
Odpowiedź jest prosta. Sam system od początku korzysta z jądra Linux. Dzięki temu Android jest przede wszystkim wielozadaniowy i wielofunkcyjny. Pasuje do każdej marki i modelu telefonu, bez względu na jego osiągi czy parametry. To właśnie te cechy sprawiły, że na półkach sklepowych tak wiele smartfonów współpracuje z Androidem.
Wszechobecność tego systemu ma jeszcze jedną, oczywistą zaletę – konkurencyjną cenę. Najnowsze urządzenia Apple kosztują nawet kilka tysięcy złoty, a nowy telefon wyposażony w Androida możemy znaleźć już nawet za 400 zł. Właściwie każdy z nas może korzystać z tego systemu przez względu na zasobność swojego portfela.
Osoby, które zdecydowała się na kupno urządzenia z Androidem, wskazują, że telefon możemy w znacznym stopniu dopasować do swoich preferencji. Przy pomocy prostych nakładek możemy dowolnie modyfikować wygląd smartfona. Wymagający użytkownicy mogą także zdecydować się swój własny, oryginalny design.
Polityka firmy sprawia także, że wszystkie, ewentualne błędy w systemie są natychmiast naprawiane. Co jakiś czas Android daje możliwość aktualizacji swojego produktu. Dzięki temu nie jesteśmy skazani na posługiwanie się telefonem, który nie działa do końca prawidłowo.
Wśród aplikacji na Androida każdy znajdzie coś dla siebie
Zdecydowanie najmocniejszą stroną Androida są aplikacje, które z nim współpracują. To w końcu one determinują to, jak możemy korzystać z naszego smartfona. Produkt Google sprawia, że z naszego urządzenia mobilnego możemy korzystać praktycznie jak z komputera. Przy pomocy platformy Google Play możemy ściągnąć dowolne programy, których chcemy używać.
Większość aplikacji na telefon jest darmowa, jednak za część będziemy musieli zapłacić. Do wyboru mamy programy organizujące nam pracę, służące do nauki języków obcych, ułatwiające korzystanie z portali społecznościowych, nawigacje samochodowe i wiele innych.
Warto zwrócić uwagę, że sam Android już na początku wyposażony jest w aplikacje marki Google, takie jak Kalendarz Google, Dokumenty Google czy Google Maps. Jako, że smartfon obecnie jest także elementem naszej rozrywki, użytkownicy często korzystają z gier, które możemy zainstalować na systemie Android. W sklepie Play możemy prześledzić ranking najpopularniejszych darmowych gier, jak i tych płatnych.
Antywirus dla Androida to podstawa
Jak każde urządzenie podłączone do internetu, także nasz smartfon jest narażony na popularne w sieci wirusy. Użytkownicy mogą się przed nimi bronić przy pomocy przeznaczonych dla systemu Android antywirusów. W taką aplikacje możemy wyposażyć się w sklepie Google Play. Specjaliści polecają programy takie jak Bitdefender, Sophos czy Symantec.
Najnowszy Android 8.1 Oreo
Już w najbliższym czasie Google przedstawi swoją najnowszą wersję systemu Android. Tak jak poprzednio, twórcy zdecydowali się na wprowadzenie kilku nowości. Po raz pierwszy system będzie dopasowywał główny motyw do kolorystyki naszej tapety. Ciekawostką może być to, że od tej pory użytkownicy będą mogli zobaczyć także poziom baterii na wszystkich urządzeniach podłączonych do smartfona przy pomocy Bluetooth. Telefon będzie także sam ściemniał przyciski nawigacji, gdy przez kilka sekund nie będziemy z niego korzystali.