Strona główna Telefony Jaki powinien być Twój smartfon?

Jaki powinien być Twój smartfon?

0
Jaki powinien być Twój smartfon?
Pixabay

W ostatnim czasie coraz więcej osób korzysta z smartfonów. Na rynku dostępnych jest wiele, różnych modeli, które kuszą coraz to nowymi możliwościami. Ostatnie badania pokazują, że już co drugi człowiek na świecie jest właścicielem takiego urządzenia.

Nic dziwnego, skoro w dzisiejszych czasach telefony służą nie tylko do rozmawiania. Smartfon jest przede wszystkim wielofunkcyjny. Jest to nasze centrum rozrywki i źródło informacji o otaczającym świecie. Jak wybrać model, który najlepiej dopasuje się do naszych potrzeb?

Co jest najważniejsze w smartfonie?

Każdy z dostępnych smartfonów ma inne możliwości. Wybierając nowe urządzenie warto zwrócić uwagę na jego indywidualne cechy. Dzięki temu możemy być pewni, że dokonamy najlepszego wyboru.

System operacyjny

Kwestią, która zasadniczo określa sposób, w jaki będziemy posługiwali się smartfonem, jest jego system operacyjny. W praktyce na polskim rynku możemy spotkać się trzema:

  • Android – spotykany w przypadku większości najpopularniejszych marek,
  • iOS – przeznaczony dla produktów Apple
  • Windows z którego korzystają najnowsze smartfony marki Nokia.

System operacyjny określa, z jakich aplikacji będziemy mogli skorzystać oraz z jakimi urządzeniami nasz telefon będzie bezproblemowo współpracował. Mimo, że ich techniczne parametry się różnią, użytkownicy wybierają systemy operacyjnie głównie z powodu swoich indywidualnych preferencji. Warto zauważyć, że na tę chwilę na świecie najpopularniejszy jest Android, z którego korzysta blisko 85% właścicieli smartfonów.

Bateria

Dla wielu użytkowników istotna jest kwestia pojemności baterii. Aby korzystać długo z smartfona należy wybrać urządzenie z większą baterią. Należy zwrócić także uwagę na zużycie energii każdego, interesującego nas modelu.

Aparat fotograficzny

Na ten moment smarfony wyposażone są najczęściej w dwa aparaty. Przy wyborze urządzenia nierzadko kierujemy się parametrami aparatu fotograficznego. Statystki wskazują, że robienie zdjęć to jedna z najczęstszych czynności, które wykonujemy przy pomocy takiego telefonu.

Design

Coraz istotniejszy staje się także wygląd urządzenia. Jedni wolą bardziej opływowe kształty, a innym podobaja się kanciasta forma. Uwagę przyciągają także materiały, których użyto do produkcji smartfona. Mają one bezpośredni wpływ na jego wytrzymałość. Warto, by telefon był na tyle pancerny, by wytrzymał drobne upadki i zarysowania.

Premiery smarfonów w 2018 roku

W 2018 roku największe marki telefonów przygotowały dla swoich klientów mnóstwo nowości. Największą uwagę przyciąga jednak smartfon Galaxy S9 koreańskiego koncernu Samsung. Wszyscy spodziewają się, że nowy produkt zawiesi wysoko poprzeczkę dla pozostałych marek. Niepotwierdzone informacje sugerują, że urządzenie będzie wyposażone w czytnik linii papilarnych oraz głośniki stereofoniczne.

Smartfony do 500, 1000, 1500 zł?

Warto zastanowić się, jaki budżet chcemy przeznaczyć na kupno nowego smartfona. Na rynku możemy znaleźć urządzenia dopasowane do różnych zasobności portfela. Czy istnieje coś takiego jak dobry i tani smartfon jednocześnie?

Okazuje się, że telefon możemy kupić już za 500 zł. Użytkownicy najczęściej korzystają z Xiaomi Redmi 4A. Urządzenie wyposażone jest w podstawowe funkcje, całkiem dobry aparat i pamięć RAM 2 GB.

Wśród smartfonów, za które zapłacimy 1000 zł, znajduje się Samsung Galaxy J5. Telefon posiada wyświetlacz Super AMOLED oraz wytrzymałą obudowę. Wśród plusów tego urządzenia warto wymienić także 13 Mpix z aparacie fotograficznym.

Ostatnim progiem często podawanym przez użytkowników jest kwota 1500 zł. Faworytem w tej kategorii jest często wymieniany Huawei Mate 10 Lite. Telefon wykonuje znakomite zdjęcia, a przy tym wytrzymała bateria pozwala nam długo z niego korzystać. Sama pamięć RAM ma aż 4 GB.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here