Strona główna Telefony Samsung Galaxy Fold: recenzja smartfona ze składanym ekranem

Samsung Galaxy Fold: recenzja smartfona ze składanym ekranem

0
Samsung Galaxy Fold: recenzja smartfona ze składanym ekranem
Unsplash.com

Samsung Galaxy Fold zachwyca dużym ekranem. Jeśli lubisz oglądać filmy, przeglądać zdjęcia i czytać na telefonie, z pewnością przypadnie Ci do gustu. Dodatkowo przykuwa uwagę drugim wyświetlaczem. Samsung udowadnia, że składany telefon może być naprawdę przydatny. Sprawdź najważniejsze zalety i wady prezentowanego modelu!

Design

Samsung Galaxy Fold posiada aluminiową obudowę. Waży 276 gramów. Jeśli go otworzysz, ma wymiary 160,9 x 117,9 x 6,9 mm. Z kolei zamknięty smartfon ma wymiary 160,9 x 62,8 x 15,7 mm. Kwadratowy wyświetlacz zachwyca żywymi, bogatymi kolorami. Kiedy nasycisz oczy nowoczesnym AMOLEDEM, zaczniesz dostrzegać inne aspekty sprzętu.

Szklany tył srebrnego modelu przypomina Aurę Galaxy Note 10 pod względem gradientu i odbicia. Po części dzięki zewnętrznemu wyświetlaczowi przód smartfona jest w zasadzie czarny. Metalowy grzbiet imitujący książkę chroni zawias z jednej strony, kiedy telefon est złożony.

Przycisk zasilania/Bixby, przełącznik głośności i czytnik linii papilarnych znajdują się po prawej stronie. Lokalizacja czytnika odcisków palców może sprawiać pewne trudności, zwłaszcza przy częstym włączaniu telefonu. Szufladka karty SIM mieści się po lewej stronie. Z kolei port USB-C schowany jest w dolnej krawędzi smartfona. Samsung Galaxy Fold ma jedną poważną wadę. Nie znajdziesz w nim gniazda słuchawkowego 3,5 mm.

Obudowa

Producent podjął wiele działań, by wzmocnić urządzenie, po tym jak pierwsze modele zawiodły w spektakularny sposób. Biorąc pod uwagę pierwszą generację, nowy Samsung Galaxy Fold wydaje się mocniejszy. Niestety, jego wytrzymałość nadal pozostawia wiele do życzenia. Nie ma oceny IP, a Samsung wyraźnie ostrzega przed upuszczeniem smartfona. Producent oferuje jednorazową wymianę ekranu w niższej cenie w pierwszym roku posiadania, by uspokoić nieco właścicieli. Później naprawa wyświetlacza będzie kosztować znacznie więcej. Jeśli masz tendencję do częstego opuszczania telefonu, lepiej poszukaj innego modelu.

Wyświetlacz

Główny ekran o rozdzielczości 2153 x 1536 ma 7,3 cala. Gęstość pikseli wynosi 362 ppi. Oferuje unikalny współczynnik proporcji 4,2:3. Dynamiczny AMOLED jest jasny i mocny. Jak zawsze, Samsung nieco podkręca kolory. Mimo to zakres dynamiczny jest doskonały. Zdjęcia i filmy wyglądają na nim fantastycznie.
Wycięcie w prawym górnym rogu zawiera kamery i czujniki skierowane do użytkownika. Producent wykorzystał obszar ekranu po lewej stronie wycięcia, by schować w nim pasek stanu dla powiadomień, sygnału i baterii. Podniesiona krawędź okrąża cały ekran. Ekran wydaje się bardziej schowany i chroniony niż wcześniej. Smartfon oferuje większy panel do oglądania filmów na YouTube, przewijania Twittera i gier. Możesz też na nim wygodnie czytać.

Z kolei wyświetlacz zewnętrzny ma 4,6 cala i proporcje 21:9. Niestety wygląda trochę niezręcznie, dlatego Samsung powinien nad nim jeszcze trochę popracować. Rozdzielczość jest przyzwoita 1680 x 720 przy gęstości 399 ppi. Warto zaznaczyć, że ekran jest jasny i wyraźny. Możesz więc z niego korzystać zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Aplikacje przechodzą płynnie z jednego ekranu na drugi, co ułatwia użytkowanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here