Strona główna Komputery 5 najlepszych programów do kompresowania plików

5 najlepszych programów do kompresowania plików

0
5 najlepszych programów do kompresowania plików
Unsplash.com

Brakuje Ci miejsca na dysku twardym? Od pewnego czasu komputer lub laptop nieznośnie spowalnia? Zastanawiasz się, jak poprawić wydajność sprzętu? Ściągnij program do kompresowania plików, który pomoże Ci zwolnić potrzebną przestrzeń, a jednocześnie zwiększy prędkość podczas przesyłania zdjęć lub filmów do mediów społecznościowych i innych stron internetowych. Zastanawiasz się, jakie oprogramowanie wybrać? Skorzystaj z naszych podpowiedzi!

WinZip

To jeden z najskuteczniejszych i najprostszych programów, który kojarzy się z kompresją plików. Zapewnia profesjonalne szyfrowanie i umożliwia wykonanie podstawowej kompresji i dekompresji plików, a także ich ochronę i udostępnianie. Możesz również skorzystać z funkcji ZipSend, która pozwala spakować duże partie plików do załączenia w e-mailu.

Wspomniane oprogramowanie obsługuje nie tylko różne formaty plików archiwów (w tym RAR, ZIPX, ZIP), lecz także oferuje integrację z wieloma programami, w tym Office. Proponuje również obsługę chmury i zaawansowany system zarządzania zip, który śmiało rywalizuje z Eksploratorem Windows. Możesz dostosować interfejs do konfiguracji myszy i klawiatury lub urządzeń z ekranem dotykowym. Ponadto WinZip pozwala tworzyć kopie zapasowe i zabezpieczenia.

7-ZIP

Jeśli szukasz oprogramowania do kompresji typu open-source, zwróć uwagę na 7-ZIP. Oferuje silne szyfrowanie AES-256 i przydatne funkcje, takie jak zintegrowany menedżer plików, wtyczka do menedżera FAR, integracja z Windows Shell i możliwości samorozpakowujące dla formatu 7z.

WinRAR

To kolejne narzędzie, które służy do kompresji plików multimedialnych. Pozwala nie tylko wyodrębniać pliki RAR, lecz także kompresować pliki wsadowe z funkcją “solidnego archiwum”. Oprócz 256-bitowego szyfrowania AES, WinRAR oferuje również funkcję dzielenia archiwów na oddzielne woluminy, naprawę uszkodzonych archiwów i obsługę długich nazw plików. Niestety, interfejs nie jest przyjemny dla oka, a nawet jeśli zdecydujesz się użyć menu kontrastowego Eksploratora do tworzenia lub wyodrębniania plików, możesz czuć się przytłoczony liczbą opcji i ustawień.

Zip Archiver

Jeżeli szukasz darmowego oprogramowania do zaawansowanej kompresji, zdecyduj się na Zip Archiver. Obsługuje wiele formatów, dzięki czemu sprawdzi się w różnych sytuacjach. Ma przejrzysty interfejs, co zwiększa łatwość użycia. Tworzenie i wyodrębnianie archiwów do jednego z wielu formatów ogranicza się do prostego przeciągania i upuszczania. Oprócz tego Zip Archiver oferuje obsługę chmurę, dzięki czemu możesz utworzyć skompresowany plik, przesłać go do Dropbox, OneDrive lub Google Drive i automatycznie utworzyć łącze do udostępniania.

PeaZip

Proponowany program ma przejrzysty interfejs i łatwą w użyciu przeglądarkę plików. To oprogramowanie typu open-source, dostępne w wersji mobilnej. Sprawdzi się doskonale jako samodzielne narzędzie do zarządzania archiwów, dlatego nie wymaga dodatkowych instalacji. Wykorzystuje szyfrowanie oparte na AES 256 i uwierzytelniania dwuskładnikowego wraz z menedżerem haseł. Jeśli chcesz w pełni obsługiwać pliki RAR, zintegruj PeaZip z WinRAR.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here