Strona główna Gadżety Najlepsze mobilne zestawy słuchawkowe VR

Najlepsze mobilne zestawy słuchawkowe VR

0
Najlepsze mobilne zestawy słuchawkowe VR
Unsplash.com

Zestawy słuchawkowe VR różnią się ceną i funkcjonalnością. W sklepach znajdziesz zarówno samodzielne, uniwersalne gogle, jak i skomplikowane systemy zapewniające niesamowite wrażenia, pod warunkiem, że masz mocny sprzęt. Istnieje również szeroka gama aplikacji i gier, z których możesz korzystać, dysponując nowoczesnym zestawem słuchawkowym. Sprawdź, czym kierować się w czasie zakupów!

Oculus Quest 2

To bezproblemowy, kompleksowy system VR, który możesz połączyć z komputerem PC. Pozwala zanurzyć się w wirtualną rzeczywistość w skali pomieszczenia, dodatkowo oferuje bogatą bibliotekę aplikacji. Niestety, nie można ponownie naładować kontrolerów, a do korzystania ze wspomnianego zestawu potrzebujesz konta na Facebooku. 

Oculus Rift S

Proponowany sprzęt ma wbudowane śledzenie pokoju. Na uwagę zasługuje też świetna biblioteka gier. W zestawie znajdują się kontrolery dodatkowego, dlatego nie musisz ich kupować osobno. Oculus Rift S posiada wyświetlacz o rozdzielczości 1280 x 1440 z częstotliwością odświeżania 80 Hz. Przykuwa uwagę elegancką, lekką konstrukcją, która zapewnia komfort podczas długich rozgrywek.

Playstation VR

Jeśli chcesz grać w gry VR na konsoli, wspomniany zestaw z pewnością przypadnie Ci do gustu. Łączy w sobie nowoczesny, zgrabny, wygodny zestaw słuchawkowy z doskonałą, regularnie aktualizowaną gamą gier. Co ważne, możesz go używać nie tylko do gier, lecz także oglądania filmów.

HTC Vive Cosmos

To udoskonalona wersja zestawu słuchawkowego VIVE, oferująca wyższą rozdzielczość i zastępującą zewnętrzne stacje bazowe kamerami skierowanymi na zewnątrz do śledzenia ruchu. Co ciekawe, wersja Vive Cosmos Elite przywraca zewnętrzne stacje bazowe, aby lepiej śledzić ruch użytkownika. Vivesport oferuje członkostwo, które zapewnia nieograniczony dostęp do doświadczeń VR za pośrednictwem subskrypcji. 

Mieszana rzeczywistość Microsoft

Microsoft współpracuje z wieloma producentami zestawów słuchawkowych, aby wyprodukować najlepszy sprzęt „rzeczywistości mieszanej” obsługujący system Windows 10. Wspomniane rozwiązanie wskazuje na integrację technologii rzeczywistości rozszerzonej za pomocą kamer na pałąku. 

Google Cardboard

To zabawny i niedrogi sposób na przekształcenie prawie każdego iPhone’a lub smartfona z systemem Androida w przeglądarkę rzeczywistości rozszerzonej. Google CardBoard jest nadal w pełni obsługiwany, dlatego biblioteki treści będzie systematycznie rosła. Z drugiej strony uproszczona konfiguracja nie zapewnia takiego wrażenia jak w przypadku wysokiej jakości sprzętu VR.

sprzęt VR
Unsplash.com

Zestaw słuchawkowy Valve

Prezentowany sprzęt oferuje niesamowite, futurystyczne kontrolery. Wysokiej jakości zestaw słuchawkowy współpracuje ze sprzętem Vive. Niestety, jest dość drogi, dodatkowo wymaga konfiguracji pomieszczenia i kabla tetheringu. Kontrolery są wrażliwe na nacisk i mogą śledzić wszystkie pięć palców. Co prawda, niewiele aplikacji korzysta na razie z Valve Index. Warto jednak podkreślić, że wspomniany zestaw słuchawkowy zapewnia doskonały dźwięk i ostre, szerokie pole widzenia. Sprzęt Valve jest kompatybilny z HTC Vive, który opiera się na platformie Steam VR.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here