Strona główna Telefony Tanie telefony komórkowe, które warto kupić

Tanie telefony komórkowe, które warto kupić

0
Tanie telefony komórkowe, które warto kupić
Fotolia

Telefony komórkowe już od dawna nie są luksusem, na który stać tylko nielicznych. Stały się powszechnie wykorzystywanym akcesorium dla ludzi w różnym wieku, służącym w pierwszej kolejności do utrzymywania kontaktu z innymi osobami. Komórka w dzisiejszych czasach w wielu przypadkach zastępuje nam komputer osobisty – pozwala surfować po internecie, słuchać muzyki, robić zdjęcia i filmy w wysokiej rozdzielczości. Jak korzystnie kupić telefon?

Ile kosztują tanie telefony komórkowe?

Najtańsze aparaty telefonów komórkowych kultowych marek Nokia czy Samsung można na wolnym rynku kupić za kilkadziesiąt złotych. Trzeba się jednak liczyć z tym, że takie tanie telefony komórkowe były już używane i posłużą nam jedynie jako aparat do rozmów głosowych oraz wysyłania lub odbierania smsów. Telefon komórkowy starszej generacji, z obsługą klasyczną, przy użyciu przycisków, będzie odpowiedni dla osób starszych, które nie potrafią obsługiwać telefonów komórkowych dotykowych.

Telefony komórkowe – ranking cenowy

Droższe telefony komórkowe do 200 zł, 700 zł i 800 zł będą już wyposażone w ekran kolorowy, dotykowy, w dobrej jakości aparat cyfrowy i moduł Wi-Fi. To odpowiedniej jakości aparaty, które pozwolą nam w pełni korzystać z nowoczesnych możliwości komórek. Wśród nich znajdziemy modele takie jak:

  • Nokia 3310 Dual Sim – cena 294 zł,
  • Nokia 3 16 GB Dual Sim – 646 zł,
  • Xiaomi Redmi 4A 32 GB Dual Sim – 714 zł,
  • Xiaomi Redmi 4X 32 GB Dual Sim – 748 zł,
  • Xiaomi Redmi Note 4 32 GB Dual Sim – 870 zł.

Jaki telefon komórkowy dla seniora?

Dla osób starszych, które nie są zbyt dobrze zaznajomione z nowoczesną techniką komórkową, najlepiej wybrać takie telefony komórkowe, które właśnie dla nich zostały zaprojektowane. Liczy się to, czy telefon komórkowy dla seniora ma duże, czytelne przyciski, łatwą obsługę i czytelny wyświetlacz. Jego obsługa nie może być skomplikowana. Telefony komórkowe dotykowe w tym przypadku niekoniecznie się sprawdzą. Lepiej wybrać jeden z poniższych modeli:

  • MaxCom MM899 Strong,
  • Maxcom MM560BB,
  • MyPhone HALO 2 Dla seniora,
  • Nokia E52,
  • Umi London 5 Ips 8 GB.

Aktualne, najbardziej popularne telefony komórkowe – porównanie

W listopadzie 2017 roku liderem rankingu najlepszych telefonów komórkowych był smartfon Samsung Galaxy J5 (2017) LTE Dual Sim. Na drugim miejscu zestawienia znalazł się smartfon LG G6 Platynowy, a na trzecim smartfon Xiaomi Redmi 4X 3/32GB.

Najlepszym telefonem rankingu telefonów komórkowych z grudnia 2017 roku okazał się smartfon Apple iPhone 6 32 GB. Na drugim miejscu uplasował się model Xiaomi Redmi Note 4 32 GB Dual Sim, a na trzecim Huawei Y6 II Compact 16 GB Dual Sim.

Popularnością cieszą się marki telefonów komórkowych Apple, Samsung, Huawei oraz chiński Xiaomi. Zwykle przystosowane są do obsługi dwóch kart SIM jednocześnie (Dual Sim). Mają wysokiej jakości aparaty i dużą rozdzielczość obrazu. Bez trudu z ich pomocą połączymy się z internetem i będziemy korzystać z serwisów społecznościowych. To rozwiązania, które pozwalają nam korzystać ze wszystkich możliwości, jakie aktualnie dają smartfony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here