Strona główna Telefony Recenzja telefonu Samsung Galaxy S20

Recenzja telefonu Samsung Galaxy S20

0
Recenzja telefonu Samsung Galaxy S20

Samsung Galaxy S20 nie jest co prawda najnowocześniejszym modelem w ofercie Samsung – ten zaszczyt przypada Galaxy S20 Ultra – ale nadal przykuwa uwagę ergonomicznym i atrakcyjnym wyglądem oraz przydatnymi funkcjami. Proponuje takie rozwiązania jak 5G, 6,2-calowy wyświetlacz z częstotliwością odświeżania 120 Hz i wysokiej klasy aparaty po obu stronach.

Design i wyświetlacz

Maksymalna rozdzielczość pozostaje taka sama jak w ostatnich modelach Samsung Galaxy S w WQHD + (3040 x 1440). Smartfon nadal oferuje domyślną rozdzielczość Full HD+ (2220 x 1080), która jest więcej niż wystarczająca w wielu zadaniach. Dodatkowo pozwala zaoszczędzić baterię. Jeśli chcesz wybrać wyższą rozdzielczość, przejdź do ustawień.

Na szczególną uwagę zasługuje maksymalna częstotliwość odświeżania wyświetlacza: 120 Hz. To dwukrotnie szybciej niż w przypadku większości telefonów, w tym starszych modeli Samsunga. Taka opcja przyda Ci się zwłaszcza wtedy, gdy grasz w gry mobilne. Zapewnia Ci wyjątkowe wrażenia, a w niektórych przypadkach pozwala uzyskać przewagę nad rywalem. Dodatkowo przeglądanie mediów społecznościowych i stron internetowych staje się płynne. Musisz jednak pamiętać, że zaproponowana częstotliwość nie jest kompatybilna z WQHD+, w związku z tym musisz wybrać wyższą rozdzielczość.

Telefony S20 nie zawierają gniazda słuchawkowego 3,5 mm. Jeśli chcesz korzystać z obecnych słuchawek, musisz kupić adapter, którego nie znajdziesz w zestawie. Alternatywnie możesz kupić słuchawki ze złączem USB-C.

Proponowany model wyróżnia się kompaktową konstrukcją. Dzięki temu bez problemu włożysz go do plecaka lub torby. Wycięcie na przedni aparat jest mniejsze niż w przypadku Samsunga Galaxy S10. Co ważne, znajduje się w górnej środkowej części wyświetlacza, a nie po prawej stronie, dlatego nie rozprasza. Ponadto wyświetlacz ma mniejszą krzywiznę. Pozwala to uniknąć przypadkowego kliknięcia podczas zabawy telefonem.

Dobry aparat

Samsung ustępuje miejsca Apple i Google pod względem jakości zdjęć. Może jednak z nimi śmiało rywalizować pod względem wielkości czujników i zoomu, a także nowym funkcjom ułatwiającym fotografowanie i udostępnianie. Samsung Galaxy S20 ma potrójny tylny aparat, który zaczyna się od 12-megapikselowego czujnika o rozdzielczości 1,8 mikrona. Teleobiektyw wykorzystuje czujnik 64 MP o wielkości 0,8 mikrona, a ultraszerokokątny aparat 12 MP używa czunika 1,4 mikrona. 

Wyśmienita wydajność

Europejski Galaxy S20 korzysta z wysokiej klasy Exynos 990 marki Samsung. Sprawdzi się doskonale zarówno podczas grania, jak i szybkiego ładowania aplikacji. Smartfon proponuje atrakcyjny i łatwy w użyciu interfejs. Działa na Androidzie 10, ale najprawdopodobniej wkrótce zostanie uaktualniony do wersji 11. Warto podkreślić, że Samsung ma własny interfejs użytkownika, dlatego będzie wyglądał nieco inaczej niż inne telefony z Androidem.

Żywotność baterii i ładowanie

Biorąc pod uwagę sieć 5G i wyświetlacz 120 Hz, nowy Samsung potrzebuje solidnej baterii, aby wytrzymać cały dzień. Telefon został wyposażony w baterię o pojemności 4000 mAh, Galaxy S10 zawierał baterię 3400 mAh, widać więc sporą różnicę. Niestety proponowany model wytrzymuje średnio 9 godzin i 31 minut w trybie 60 Hz. Musisz więc pamiętać, by zawsze mieć pod ręką ładowarkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here