Strona główna Foto Najlepsze programy do edycji zdjęć

Najlepsze programy do edycji zdjęć

0
Najlepsze programy do edycji zdjęć

Potrzebujesz profesjonalnego oprogramowania do edycji zdjęć w systemie Mac lub Windows? Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy doświadczonym fotografem, na pewno Ci się przyda. Pomoże Ci się skupić na fotografii, wyróżnić kluczowe tematy i przekształcić zdjęcie w coś naprawdę niesamowitego. Sprawdź najlepsze programy do edycji zdjęć!

Adobe Lightroom

Jeśli Photoshop okaże się zbyt skomplikowany i nieporęczny, z pewnością spodoba Ci się prosty, przyjazny dla początkujących interfejs Adobe Lightroom. Pozwala skupić się na tym, co naprawdę ważne – na Twoim obrazie. 

Panel po lewej stronie zapewnia szybki dostęp do biblioteki obrazów, dzięki czemu możesz przełączać się między zdjęciami podczas edycji. W panelu po prawej stronie znajduje się rozwijane menu umożliwiające szybkie dostosowanie, dodawanie słów kluczowych do fotografii i nie tylko.

Adobe Photoshop CC 2020

Decyzja Adobe, by uczynić Photoshop CC tylko produktem na subskrypcję, pozostaje kontrowersyjna. Niemniej jednak program jest zgrabny, potężny i stale rozwijany. Obsługa zaznaczeń, masek i warstw przyda się każdemu fotografowi. Sprawdzi się doskonale w przypadku złożonych obrazów kompozytowych. Oferuje czysty i estetyczny interfejs. Co prawda nie ma trybów “dla początkujących”, ale panel narzędzi oferuje wysuwane animacje, które pokazują, jak działają poszczególne narzędzia i co robią.

GIMP

Często uznawany jest za najlepszą darmową alternatywę dla Photoshopa, GIMP to aplikacja typu open source. Opiera się na społeczności programistów – ochotników, którzy stale rozwijają program. Można z niego korzystać na MacOS, Windows i Linux. Zapewnia wiele profesjonalnych narzędzi do edycji i retuszu. Korzystając z dużego ekranu lub dwóch monitorów, masz dużą przestrzeń roboczą do edycji obrazów. Ikony w przyborniku reprezentują określone narzędzia, takie jak skala, ołówek, pędzel, wiadro z farbą, aerograf, smużenie. Możesz także zastosować wiele filtrów, w tym rzucanie cienia, dodawanie blasku neonu, dodawanie szklanej płytki, usuwanie czerwonych oczu.

Corel PaintShop Pro

Oferuje świetny system pomocy z zintegrowanymi narzędziami do edycji. To potężny program, ale jest łatwy do zrozumienia dla nowicjuszy i zawiera dodatkowe opcje, takie jak edycja zdjęć w 360 stopniach. Corel PaintShop Pro jest kompatybilny z ekranem dotykowym i ma nowy, usprawniony interfejs. 

Fotor

To doskonały, darmowy edytor zdjęć. Ma mnóstwo przydatnych funkcji, które zazwyczaj można znaleźć w drogim oprogramowaniu. Fotor jest łatwy w użyciu. Dzięki temu spodoba się zarówno początkującym, jak i zaawansowanym użytkownikom.

Affinity Photo

To profesjonalne narzędzie w atrakcyjnej cenie. Wirtualne malowanie, surowa edycja, profesjonalny retusz i wielowarstwowe kompozycje należą do imponującego zestawu narzędzi Affinity Photo. Funkcje obejmują również zaawansowane korekcje obiektywu i najlepszą w swojej klasie redukcję szumów, umożliwiając pełną kontrolę i jakość każdego obrazu. Proponowane oprogramowanie jest również dostępne jako dedykowana aplikacja na iPada.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here