logo
Pixabay.com

Logo jest ważne dla każdej firmy i organizacji, niezależnie od jej wielkości. Z drugiej strony stworzenie logo może być trudne, zwłaszcza jeśli nie masz doświadczenia. I chociaż możesz zatrudnić profesjonalnego projektanta, spróbuj zrobić to samodzielnie. Na szczęście istnieje wiele aplikacji i witryny internetowych do stworzenia logo. Sprawdź, z jakich narzędzi warto skorzystać!

Canva

To popularna platforma do projektowania, na której możesz stworzyć plakaty, ulotki, logo, wizytówki i inne grafiki. Początkowo dostępna jako oprogramowanie komputerowe, Canva uruchomiła aplikację mobilną w 2016 roku. Proponowane narzędzie spodoba się zarówno początkującym, jak i średniozaawansowanym użytkownikom. Zawiera tysiące darmowych szablonów, obrazów, ikonek i naklejek. Możesz edytować dowolny gotowy szablon logo lub stworzyć własny znak od podstaw. 

Logo Maker Shop

Chociaż możesz rozpocząć od pustego tła, przejrzyj najpierw ponad 1000 szablonów, które proponuje aplikacja. Po wybraniu jednego z nich możesz dostosować tekst za pomocą ponad 200 czcionek. Następnie wybierz różne symbole i tło, aby naprawdę spersonalizować znak marki. Szablony logo są naprawdę nowoczesne i dobrze zaprojektowane, nawet te darmowe. Ponadto projekt możesz obrócić w 3D, aby sprawdzić, jak będzie wyglądał w rzeczywistości. Dzięki tak dużej liczbie opcji edycji, nie masz innego wyjścia jak stworzyć intrygujący logotyp.

Ibis Paint X

To aplikacja do rysowania z wieloma przydatnymi funkcjami do projektowania znaków towarowych. Proponuje 2500 różnych tekstur, 800 czcionek, 335 pędzli, 64 filtry, kilkadziesiąt tonów, 27 trybów mieszania. Oferuje również funkcję stabilizacji, dzięki której precyzyjnie narysujesz linie. Możesz zaprojektować logo, dodać tekst i zmienić czcionkę.

Logoscopic

Proponowana aplikacja skierowana jest do początkujących projektantów. Dzięki niej możesz łatwo stworzyć atrakcyjne logo. Oferuje rozmaite elementy graficzne, dlatego nie musisz mieć doświadczenia w projektowaniu. Najpierw musisz wybrać kategorię (ikony, pro, lifestyle, moda lub ludzie), a następnie jedną z podkategorii. Samą aplikację możesz pobrać za darmo. Jeśli jednak chcesz skorzystać z rozbudowanych funkcji, musisz za nie zapłacić. Po wybraniu symbolu możesz rozpocząć tworzenie logo za pomocą intuicyjnych elementów sterujących. Ułatwiają dodawanie i dostosowywanie tekstu, zmianę koloru, przenoszenie elementów, a następnie zapisywanie projektów lub wysłanie go na e-mail.

Logo Maker Plus

To zawodowiec w tworzeniu niekonwencjonalnych logotypów. Oferuje bogaty wybór szablonów. Taka aplikacja przyda Ci się szczególnie wtedy, gdy potrzebujesz więcej niż jednego logo. Ponadto możesz użyć szablonów, aby stworzyć unikalny obraz lub napis. Kategorie oznaczane są symbolami, dzięki czemu w kilka sekund znajdziesz właściwą i dostosujesz panel do swoich potrzeb. Zastosuj efekty wizualne, aby upiększyć swoje logo. Dopasuj go do osobowości swojej marki. Być może jedyną wadą aplikacji jest to, że zawiera irytujące reklamy. Jeśli zamierzasz regularnie korzystać z apki, warto wykupić wersję premium.