Strona główna Telefony Przegrzany telefon: jak uniknąć usterki?

Przegrzany telefon: jak uniknąć usterki?

0
Przegrzany telefon: jak uniknąć usterki?
Unsplash.com

Czy zauważyłeś ostatnio, że Twój smartfon za bardzo się nagrzewa? Zastanawiasz się, jak ochłodzić urządzenie i zapobiec ponownemu przegrzaniu? Być może od jakiegoś czasu grasz dużo w gry lub naraziłeś telefon na bezpośrednie działanie słońca, a później stwierdzasz, że komórka jest gorąca. Zobacz, co możesz zrobić w takiej sytuacji!

Dlaczego telefon się przegrzewa?

Na temperaturę wewnętrzną telefonu wpływa temperatura otoczenia. Jeśli smartfon zbytnio się nagrzeje, mogą pojawić się takie problemy, jak rozładowanie baterii, wymuszone wyłączenie. Istnieje również ryzyko, że komórka nie uruchomi się ponownie. Telefon może się przegrzać z różnych powodów. Nie wszystkie są związane z wysoką temperaturą na zewnątrz. Czasami wina leży po stronie baterii. Sprawdź, czy dużo aplikacji działa w tle? Jak często korzystasz z telefonu? Czy lubisz go ładować, nawet jeśli bateria osiągnęła 100%? 

Nowoczesne smartfony zawierają dużą baterię, wydajny procesor i bardzo jasny ekran. Oferują przydatne funkcje, takie jak szybkie i bezprzewodowe ładowanie. Każdy z tych elementów może generować ciepło i powodować nagrzanie się telefonu. Niekiedy problem wywołany jest przez złośliwe oprogramowanie, przesyłanie strumieniowe, długie granie, czy kiepskiej jakości kabel do ładowarki.

Zdejmij etui z telefonu

Jeśli telefon jest bardzo gorący, zdejmij z niego etui. Chociaż samo etui nie powoduje nagrzewania smartfonu, zdejmując obudowę, możesz szybko obniżyć temperaturę urządzenia i pozbyć się uwięzionego ciepła.

Wyłącz wszystkie nieużywane aplikacje

Wszystkie aplikacje działające w tle nadal wyczerpują baterię, co z kolei podnosi temperaturę telefonu. Upewnij się, że zamknąłeś wszystkie apki, których nie używasz. Aby to zrobić na iPhonie, po prostu dotknij dwukrotnie przycisk ekranu głównego i przesuń aplikacje w górę lub w dół.

Dbaj o aktualność swoich aplikacji. Zazwyczaj zawierają poprawki błędów, które mogą poprawić wydajność smartfona. Dzięki temu będą w mniejszym stopniu zużywać baterię.

Usuń niepotrzebne aplikacje

To kolejny sposób na naprawienie przegrzanego telefonu. Odinstalowując niepotrzebne aplikacje, ograniczysz liczbę niepotrzebnych plików i danych w pamięci podręcznej. W ten sposób odciążysz smartfon. Ustawienia telefonu wpływają na ilość zużywanej energii.

Animowana tapeta? Duża liczba widżetów? Zastanów się, w jaki sposób możesz poprawić ustawienia telefonu. W wielu przypadkach pomoże przyciemnienie ekranu. Jeśli w danej chwili nie musisz z nikim rozmawiać, przełącz telefon na tryb samolotowy.

Nie eksploatuj telefonu do granic możliwości

Niezależnie od tego, czy jest gorąco, czy nie, pewne działania mogą przegrzewać telefon. Granie w wymagające gry, edytowanie video lub zdjęć, podłączenie do szybkiego ładowania, mogą rozgrzać smartfona. W upalny dzień staraj się korzystać z telefonu tylko wtedy, gdy musisz. Jeśli jest gorąco, ładuj go z mniejszą prędkością, wstrzymaj się też z graniem i edycją zdjęć.

Nie wkładaj smartfona do lodówki

Nie zanurzaj telefonu w zimnej wodzie, nawet jeśli szczyci się odpornością IP68. Możesz go upuścić lub zatrzymać zbyt długo pod wodą. Nie zostawiaj smartfona w lodówce, ani w zamrażarce. Szybkie chłodzenie może spowodować utknięcie kondensatu w urządzeniu, uszkadzając go i potencjalnie unieważniając gwarancję.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here