Strona główna Gadżety Czym jest Chromecast?

Czym jest Chromecast?

0
Czym jest Chromecast?

Podłączając Google Chromecast do telewizora, zyskujesz łatwy dostęp do wielu usług przesyłania strumieniowego, takich jak Netflix, YouTube i Google Play. Zasadniczo jest to urządzenie, które bezprzewodowo łączy telefon, tablet lub komputer z monitorem HD. Jeśli Twój monitor lub ekran telewizora ma port HDMI, możesz go przekształcić w inteligentne urządzenie. 

Google Chromecast- co to jest?

Chromecast to urządzenie, które podłączasz do portu HDMI telewizora, zasilane kablem USB (w zestawie). Używając smartfona lub komputera jako pilota, możesz użyć Chromecasta, aby uzyskać dostęp do treści wideo z Netflix, YouTube, Hulu, Sklepu Google Play i innych usług. Możesz go również wykorzystać do przesyłania strumieniowego prawie każdego rodzaju treści z przeglądarki Chrome na laptopa lub komputer stacjonarny.

Dodatkowo obsługa Chromecasta jest wbudowana w wiele aplikacji, z których już przesyłasz strumieniowo. Po prostu poszukaj prostokątnej ikonki z zaokrąglonymi liniami w lewym dolnym rogu. Technologia Chromecast jest również częścią systemu operacyjnego Android TV.

Jak skonfigurować i używać urządzenia Google Chromecast?

Podłącz Chromecast do źródła zasilania, a następnie podłącz go do portu HDMI w telewizorze. Teraz włącz telewizor i upewnij się, że ustawiony jest na właściwym kanale HDMI (HDMI 1, HDMI 2, itd.). Pobierz aplikację Google Home na urządzenie mobilne i skonfiguruj Chromecast jako nowe urządzenie. Upewnij się, że włączyłeś Bluetooth. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, by skonfigurować urządzenie.

Twój Chromecast jest gotowy do przesyłania strumieniowego. Teraz musisz przygotować urządzenie mobilne lub komputer do przesyłania. Używasz telefonu lub tabletu? W takim razie uruchom wybraną usługę (Netflix, Hulu, YouTube itp.) na urządzeniu mobilnym. Po włączeniu programu lub filmu stuknij ikonę przesyłania w rogu ekranu. Dzięki temu możesz przesyłać strumieniowo materiały do telewizora. Być może będziesz musiał wybrać nazwę Chromecast z listy. Nazwę nadajesz mu podczas konfiguracji.

A może korzystasz z komputera? Jeśli tak, uruchom Google Chrome. Kliknij menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu ekranu. W wyświetlonym menu rozwijanym kliknij opcję “Przesyłaj”. Zobaczysz wtedy listę wszystkich urządzeń Chromecast w okolicy. Wybierz swoje, a Twoja przeglądarka pojawi się na ekranie.

Czym różni się Chromecast od Chromecast Ultra?

Wyróżniamy dwie wersje Chromecast. Klasyczne urządzenie jest tańsze i emituje treści z szybkością do 1080. W Chromecast Ultra treści mogą być nadawane z szybkością do 4K kolorów w technologii HDR. Pod względem wyboru kanału i ogólnej funkcjonalności oba urządzenia niczym się nie różnią. Warto jednak zaznaczyć, że Chromecast Ultra ma wbudowany port dla kabla Ethernet, ale wymaga też zewnętrznego źródła zasilania, a nie połączenia USB wbudowanego w telewizor. 

Jak korzystać z Chromecast?

Wszystko, co musisz zrobić, po skonfigurowaniu Chromecasta, to dotknąć przycisk Cast, w aplikacji oferującej taką funkcję, takiej jak YouTube. Zawartość pojawi się natychmiast na telewizorze. W przeglądarce Chrome na komputerze także możesz dotknąć przycisk Cast w odtwarzaczu wideo, takim jak YouTube. Teraz, jeśli chcesz odtworzyć, wstrzymać lub pominąć, zrób to za pomocą telefonu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here