Strona główna Gadżety Aplikacje ułatwiające zasypianie

Aplikacje ułatwiające zasypianie

0
Aplikacje ułatwiające zasypianie

Masz problemy z zasypianiem? Szukasz skutecznych sposobów na bezsenność? W takim razie zwróć uwagę na aplikacje do spania. Cieszą się coraz większą popularnością. Pomogą Ci zasnąć, spać i monitorować wzorce snu. Niektóre aplikacje korzystają z takich metod jak kolory, obrazy, uspokajająca muzyka i dźwięki natury, podczas gdy inne używają białego szumu, technik hipnotycznych i obrazów medytacyjnych. Sprawdź nasze propozycje!

Awoken

To aplikacja dostępna na Android. Możesz ją ściągnąć za darmo. Większość ludzi nie jest świadoma, kiedy i o czym śni. Istnieje jednak zjawisko zwane świadomym snem. Pozwala śniącemu być świadomym podczas cyklu snu. Awoken oferuje dziennik i ćwiczenia praktyczne. W ten sposób pomoże Ci osiągnąć świadome śnienie.

Headspace

Aplikacja zyskała renomę jako narzędzie do medytacji. Warto jednak zaznaczyć, że nadaje się również do snu. Darmowa wersja proponuje “uśpienia”, czyli 45-55 – minutowe doświadczenia dźwiękowe, przypominające opowieści dla dorosłych na dobranoc. Pomogą Ci wizualizować uspokajające doświadczenia, takie jak wolno jadący pociąg lub spacer po ogrodzie. Co ciekawe, każdego wieczoru pojawiają się nowe historie. Dzięki temu możesz mieć pewność, że nie będziesz się nudzić.

Calm

Medytacja pozwoli Cię odstresować przed snem. Dzięki niej możesz spokojnie spać całą noc. Aplikacja proponuje relaksujące historie (niektóre opowiada słynny aktor Matthew McConaughey) i kojącą muzykę. Dodatkowo oferuje lekcje z przewodnikiem poświęcone delikatnym ruchom, które rozluźniają całe ciało. Aplikację możesz ściągnąć za darmo, jeśli jednak chcesz korzystać z rozbudowanej wersji, musisz ją wykupić.

Relax Melodies

Relax Melodies łagodzi bezsenność. Proponuje ponad 100 dźwięków relaksacyjnych, biały szum i kojące melodie. Oferuje także techniki medytacyjne, które ułatwiają zasypianie. Aplikacja jest bezpłatna. Możesz ją ściągnąć zarówno na iOS, jak i na Androida. Jeżeli chcesz rozszerzyć bibliotekę treści, musisz kupić płatną wersję.

Sleep Time

Jeśli chcesz poprawić jakość snu, powinieneś zrozumieć poszczególne cykle. Aplikacja Sleep Time oferuje pejzaże dźwiękowe, biały szum i wbudowane alarmy. Dodatkowo pozwala na wnikliwą analizę cykli snu. Możesz przeglądać szczegółowe wykresy i porównywać wzorce snu. Aplikacja analizuje Twoje ruchy przez całą noc, korzystając z czujników telefonu. Dzięki temu obudzi Cię w najlżejszej fazie snu. Rano poczujesz się wyspany, wypoczęty i pełen energii.

Nature Sounds Relax and Sleep

Wspomniana aplikacja pomaga zasnąć przy dźwiękach natury. Korzystając z Nature Sounds Relax and Sleep, wyciszysz się, odpoczniesz i głębiej zaśniesz. Aplikacja jest bezpłatna. Oferuje jednak opcje zakupu. Możesz z niej korzystać tylko na urządzeniu z Androidem.

Pillow

Aplikację ściągniesz za darmo ze sklepu App Store. To zaawansowany budzik śledzący, monitorujący i analizujący Twój sen. Ma czysty, intuicyjny, inspirujący interfejs oparty na gestach. Opiera się na najnowszych odkryciach w dziedzinie snu. Korzysta z najnowocześniejszego algorytmu. Kompleksowy diagram snu przedstawia okresy, w których nie śpisz oraz fazy snu REM. Pillow jest w pełni zintegrowana z aplikacją Apple Health, aby jeszcze bardziej poszerzyć wiedzę na temat Twojego snu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here