Strona główna Telefony 5 najlepszych menadżerów plików na Androida

5 najlepszych menadżerów plików na Androida

0
5 najlepszych menadżerów plików na Androida
Unsplash.com

Android, w przeciwieństwie do komputerowych systemów operacyjnych, nie ma widocznych opcji umożliwiających głębokie zagłębienie się w system i ręczne zarządzanie plikami. Na szczęście istnieje wiele świetnych aplikacji, które ułatwiają zapewniają profesjonalną kontrolę nad plikami. Niezależnie od tego, czy chcesz przeglądać katalog główny telefonu, szyfrować aplikacje, czy po prostu przenosić, tworzyć i usuwać foldery na urządzenie, z pewnością znajdziesz odpowiednie rozwiązanie.

Amazon File Manager

To prosty, przyjazny w obsłudze menadżer plików, który możesz ściągnąć za darmo. Pozwala szybko znaleźć to, czego w danej chwili potrzebujesz. Możesz używać wielu zakładek, przełączać motywy i błyskawicznie kopiować, wycinać, kompresować i wyodrębniać pliki.

Files by Google

Narzędzie zaproponowane przez Google przeszło długą drogę od niepozornego debiutu w 2017 roku. Obecnie Files by Google jest w pełni funkcjonalnym rozwiązaniem do zarządzania plikami. Oferuje nie tylko podstawowe funkcje, lecz także kilka atrakcyjnych dodatków. Udostępnia łatwy w użyciu interfejs. Ułatwia przeglądanie lokalnej pamięci telefonu, a także znalezienie, udostępnianie i przyporządkowanie pobranych plików. Umożliwia również przeglądanie folderów lub sortowanie elementów według typu (dokumenty, obrazy, filmy itp.). Pozwala przenosić poufne materiały do zaszyfrowanego i chronionego hasłem Bezpiecznego folderu.

Solid Explorer

Posiada elegancki, przejrzysty interfejs z łatwym w użyciu menu. Proponuje szereg motywów, dzięki czemu możesz go dopasować do swoich preferencji kolorystycznych. Jedną z najlepszych funkcji Solid Explorer jest wyświetlanie dokumentów obok siebie, co ułatwia przeciąganie i upuszczanie plików lub folderów z jednego panelu albo drugiego. Wspomniana opcja sprawia, że nie musisz pamiętać, gdzie znajduje się folder docelowy. Oprócz tego aplikacja oferuje przydatne narzędzie do archiwizacji. Dzięki temu możesz łatwo tworzyć i zarządzać archiwami, takimi jak .zip lub .7zip. Solid Explorer proponuje opcję przesyłania plików multimedialnych poprzez integrację z Chromecastem i poręczne narzędzie do szyfrowania plików.

Total Commander

To jedno z oryginalnych narzędzi do zarządzania plikami w systemie Android. Proponuje szereg przydatnych opcji w tym zakresie. Możesz go używać do kopiowania i przenoszenia całych katalogów, zarządzania plikami na karcie SD, łączenia się z siecią i przechowywania w chmurze. Dodatkowo pozwala na tworzenie zakładek dla często używanych plików, a nawet ich edycję za pomocą zintegrowanego edytora tekstu. Oprócz tego oferuje wygodny tryb wirtualny dwóch paneli, który ułatwia przesyłanie plików między folderami. Co ciekawe, funkcjonalność Total Commandera można rozszerzyć za pomocą wtyczek.

Android
Unsplash.com

Astro File Manager & Storage Organizer

Menadżer plików Astro wykonuje podstawowe funkcje zarządzania plikami, takie jak przenoszenie, kopiowanie, zmiana nazwy, udostępnianie i kompresowanie. Proponowana aplikacja ma wbudowane narzędzie do czyszczenia urządzenia. Dzięki temu nie musisz się martwić, że w najmniej spodziewanym momencie zabraknie Ci pamięci. Oferuje przydatne narzędzia do zarządzania kartą SD i innymi typami pamięci. Dodatkowo Astro współpracuje z opcjami przechowywania w chmurze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here