Strona główna Telefony Xiaomi Mi 10 – recenzja

Xiaomi Mi 10 – recenzja

0
Xiaomi Mi 10 – recenzja

Xiaomi Mi 10 to świetny telefon, przykuwający uwagę nowoczesnym wzornictwem, świetnym ekranem 90 Hz i zgrabnym chipsetem. Wyróżnia się minimalistycznym designem. Uosabia wszystkie flagowe trendy, unikając przesadnego efektu. Tylny panel to pojedyncza tafla polerowanego szkła, która delikatnie zakrzywia się wokół krawędzi. Dzięki temu telefon lepiej dopasowuje się do dłoni.

Design: dyskretna elegancja

Przy 208 gramach nie zapewnia takiej wytrzymałości jak iPhone 11 Pro Max (226 gramów), ale wciąż znajduje się wysoko, biorąc pod uwagę konkurencyjne smartfony. Wszystkie przyciski zlokalizowane są po prawej stronie, u podstawy mieści się port USB-C, a na górze nadajnik podczerwieni. Przyciski są dobrze rozmieszczone i łatwo dostępne pomimo rozmiaru urządzenia.
Moduł kamery znajduje się w pobliżu lewej krawędzi telefonu.

Podczas gdy główne obiektywy ustawiono w jednej linii, ultraszerokątny aparat z niewiadomych przyczyn mieści się poniżej. Chociaż nie ujmuje to konstrukcji, wydaje się dziwnym wyborem w tak przemyślanym telefonie. Mi 10 dostępny jest w kilku kolorach, między innym szarym macie. Wspomniany odcień sprawia, że smartfon wygląda na premium.

Skaner linii papilarnych jest dość szybki i dokładny. Mi 10 wyróżnia się dbałością o szczegóły, a także wyjątkowym dopasowaniem i wykończeniem.

Wyświetlacz

Ekran Super AMOLED w Xiaomi 10 ma rozdzielczość 1080 x 2340 i 6,67 cala. Specyfikacje przekładają się na jasność 386 pikseli na cal, która jest lepsza niż iPhone 11, ale nie gorsza niż iPhone Pro 11. Wyświetlacz oferuje żywe, dynamiczne kolory. Ustawiona ręcznie maksymalna jasność wynosi 500 nitów. Wyświetlacz może być jednak dużo jaśniejszy w trybie automatycznym, co pozwala korzystać z telefonu w nasłonecznionych pomieszczeniach i na dworze. Warto również wspomnieć o funkcji HDR 10+. Dzięki niej filmy HDR wyglądają znakomicie, szczególnie w ciemniejszym otoczeniu.

Aparat

W przypadku Mi 10 producent zrezygnował z teleobiektywów i obniżył rozdzielczość na ultraszerokim czujniku. Zaproponował 2-megapikselowe aparaty makro i 2-megapikselowe z czujnikiem głębi. Domyślnie aparat wykonuje zdjęcia o rozdzielczości 25,2 megapiksela, które wyglądają dość dobrze. Kolory są żywe, a pomiar ekspozycje zwykle cechuje się dużą dokładnością. Aparat pozwala uzyskać piękny, naturalny efekt rozmycia tła.

W porównaniu z innymi, konkurencyjnymi smartfonami, Mi 10 ustępuje serii P40, jeśli chodzi o niuanse kolorystyczne i tonalne. iPhone’owi 11 udaje się osiągnąć lepszy zakres dynamiczny, a Pixel 4 wyraźnie wyprzedza flagowy model Xiomi w kategorii: balans bieli. Większość użytkowników będzie jednak zadowolona z aparatu proponowanego przez Mi 10. Duży rozmiar czujnika zapewnia świetną głębię ostrości, a zakres dynamiczny jest co najmniej przyzwoity. Pozwala robić zdjęcia w trybie profesjonalnym z czasem otwarcia migawki do 30 sekund, co daje mu pewną wszechstronność w słabym świetle, jeśli wiesz, co robisz.

Żywotność baterii

Xiaomi Mi 10 ma pojemną baterię 4780 mAh. Nawet przy częstotliwości odświeżania ekranu ustawionej na 90 Hz, możesz spokojnie korzystać z telefonu cały dzień. Mi 10 przełącza się płynnie między 60 Hz a 90 Hz w zależności od używanej aplikacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here