Strona główna Internet Czy warto wykupić usługę Netflix?

Czy warto wykupić usługę Netflix?

0
Czy warto wykupić usługę Netflix?
materiały PR

Netflix to internetowa wypożyczalnia filmów i seriali, która działa na zasadzie serwisu streamingowego. Płacąc abonament, użytkownicy mogą do woli korzystać z bazy dostępnej na terenie danego kraju. W ramach globalnej ekspansji w 2016 roku Netflix dotarł także do Polski. Czy warto założyć tam konto, na co zwrócić uwagę oraz jakie filmy i seriale online obejrzeć w pierwszej kolejności?

Netflix – historia firmy

Netflix nie od zawsze oferował strumieniowy dostęp do plików wideo. Przedsiębiorstwo założono blisko dwie dekady temu (w 1997 roku) w Kalifornii. Na początku biznes opierał się na wypożyczaniu płyt DVD z wysyłką pocztową. Dopiero dekadę później, gdy firma mogła się pochwalić miliardem dostarczonych płyt, rozszerzyła swoją działalność także o media strumieniowe.

Początkowo w większości krajów obowiązywała blokada regionalna. Dopiero podczas styczniowych targów CES 2016 zapowiedziano zmiany w dotychczasowej polityce i otwarcie na 130 nowych rynków. Od listopada tego samego roku wprowadzono udogodnienie, dzięki któremu znaczną część oryginalnych produkcji serwisu oraz niektóre inne tytuły można oglądać w trybie offline na urządzeniach przenośnych z systemem iOS, Android oraz Windows 10.

Zaprowadzone zmiany przyniosły firmie ogromny sukces. W październiku 2017 roku abonament opłacało aż 109 milionów użytkowników, w tym 56,5 spoza Stanów Zjednoczonych. Dla porównania HBO, wieloletni niekwestionowany lider w branży, ma 49 milionów subskrybentów w USA i 130 milionów na całym świecie. Jeśli chodzi o Stany, Netfliksowi udało się więc wyprzedzić dotychczasowego hegemona!

Netflix w Polsce

Netflix w Polsce jest dostępny od stycznia 2016, a filmy i seriale po polsku – od września 2016. W poszczególnych krajach dostępne są różne filmy i seriale – wszystko zależy od podpisanych umów i ograniczeń licencyjnych (np. w związku z wcześniejszą sprzedażą „House of Cards” nc+ początkowo brakowało tej produkcji w serwisie Netflix Polska). Nie wszystkie udostępniane seriale i filmy online posiadają polską wersję językową. Na platformie znajdują się za to wybrane rodzime produkcje.

Netflix seriale i filmy: lista

Przede wszystkim warto zainteresować się propozycjami wyprodukowanymi przez sam Netflix. Seriale, które jako pierwsze osiągnęły globalny sukces, to „House of Cards” i „Orange Is the New Black” nagrywane od 2013 roku. Inne ciekawe propozycje dramatyczne to „Narcos” (od 2015), „Stranger Things” (od 2016), a także kilka debiutów z 2017 roku: „Seria niefortunnych zdarzeń”, „Trzynaście powodów”, „Ozark” i „Mindhunter”. Fanom komedii polecamy „Master of None” (od 2015) i serial animowany dla dorosłych „BoJack Horseman” (od 2014), zaś z myślą o wielbicielach Marvela wyprodukowano „Daredevila” i „Jessikę Jones” (oba od 2015).

Poza oryginalnymi dziełami Netfliksa, platforma oferuje także wiele produkcji serialowych cudzego autorstwa, takich jak „Sherlock”, „Wikingowie”, „W garniturach”, „Mad Men”, „Dexter” czy „Breaking Bad”. Jeśli chodzi o filmy, Netflix udostępnia szeroki wybór nowszych i starszych obrazów, od „Mrocznego Rycerza” po „Matrixa” czy „Incepcję”.

Czy warto zainwestować w abonament?

Pozostaje pytanie – czy warto zainwestować w abonament Netflix? Cena dostępu do serwisu w Polsce zależy od wybranego typu subskrybcji. Chcąc oglądać materiały na jednym urządzeniu (pakiet Ekran) należy zapłacić 34 zł miesięcznie; cena pakietu Netflix 2 ekrany z HD wynosi 43 zł, a pakiet 4 ekrany z rozdzielczością 4K kosztuje 52 zł miesięcznie. Dobrą opcją jest zatem dogadanie się z członkami rodziny i zrzucenie się na plan umożliwiający dostęp do treści na czterech urządzeniach jednocześnie. Warto też pamiętać, że można przez miesiąc korzystać z bezpłatnej wersji serwisu i sprawdzić, czy oferta Netflix spełnia nasze oczekiwania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here