Strona główna Komputery Programy do czyszczenia dysku

Programy do czyszczenia dysku

0
Programy do czyszczenia dysku
Unsplash.com

Oprogramowanie do czyszczenia dysku poprawia funkcjonalność komputera. Usuwa stare i niepotrzebne pliki, które spowalniają przetwarzanie urządzenia. Zwykle jest ukierunkowane na pliki tymczasowe, pliki znajdujące się w folderze Pobrane na komputerze oraz elementy w Koszu. Narzędzia do czyszczenia dysku kompresują również starsze, nieużywane pliki, aby nie zajmowały tak dużo miejsca na dysku.

Program na Windows 10

Jeśli używasz systemu Windows 10, nie musisz szukać niczego innego. Kliknij Ustawienia na komputerze. System Windows 10 jest wyposażony we wbudowane narzędzie do czyszczenia komputera o nazwie Free Up Space, które jest częścią Storage Sense.

Wybierz kolejno opcje Ustawienia> System> Pamięć masowa. Kliknij opcję „ Skonfiguruj pamięć masową lub uruchom ją teraz ”. Przewiń w dół i kliknij Wyczyść teraz.

Na tej samej zakładce możesz także skonfigurować sposób usuwania plików tymczasowych związanych z aplikacjami lub ustawić automatyczne usuwanie plików w folderze Pobrane po określonej liczbie dni.

Ponadto możesz włączyć narzędzie Storage Sense, jeśli chcesz, aby system Windows 10 od czasu do czasu ręcznie czyścił dysk twardy.

Jakie są wady i zalety wspomnianego rozwiązania?

Nie musisz instalować tego oprogramowania do czyszczenia komputera.
Działa bezproblemowo. Aktualizuje się automatycznie z aktualizacjami systemu Windows 10.
Usuwa niepotrzebne pliki z komputera.
Pozwala automatycznie optymalizować pamięć, czyścić kosz i folder Pobrane.

Advanced SystemCare

Advanced SystemCare to darmowe oprogramowanie do czyszczenia, optymalizacji, przyspieszania i zabezpieczania komputera. Może naprawić i wyczyścić rejestr oraz złośliwe oprogramowanie. Obsługuje system operacyjny Windows. Pomoże Ci zoptymalizować gry na PC. Ma ogromną bazę danych sterowników i dlatego może zaktualizować ponad 3000000 sterowników.

Advanced SystemCare zapewnia funkcje ochrony przeglądarek i wiadomości e-mail, zabezpieczania systemu przed wirusami oraz przyspieszania komputera i uruchamiania. Oferuje dezinstalator, który może całkowicie odinstalować niechciane oprogramowanie i wtyczki przeglądarki.
Aktualizacja sterowników będzie bezpieczniejsza dzięki Advanced SystemCare, ponieważ zapewni bezpieczne połączenie https, a także zachowa kopię zapasową poprzedniego sterownika. Podstawowe oprogramowanie będzie aktualizowane w czasie rzeczywistym. Advanced SystemCare gwarantuje, że podczas aktualizacji oprogramowania nie dostaniesz żadnego złośliwego oprogramowania.

Advanced System Optimizer

To pakiet optymalizacji systemu Windows. To potężne i łatwe w użyciu narzędzie do czyszczenia i optymalizacji. Obsługuje systemy Windows 10, 8, 8.1, 7, Vista, XP. Zapewnia rozwiązania do czyszczenia i optymalizacji systemu, ochrony i bezpieczeństwa złośliwego oprogramowania oraz narzędzia do aktualizacji sterowników i narzędzia. Usuwa niepotrzebne i przestarzałe pliki z magazynu. Poprawia prędkość komputera poprzez szybszą reakcję i czas ładowania.

Disk Optimizer zdefragmentuje dysk twardy, co poprawia alokację danych i szybkość odczytu. System Cleaner usuwa niechciane bałagany i niepotrzebne pliki. Aby zapewnić bezpieczeństwo systemu i prywatność, proponuje takie funkcje jak System Protector, Privacy Protector, Secure Encryptor i Secure Delete.

W przypadku tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania oferuje następujące funkcje: przywracanie plików, menedżer kopii zapasowych, tworzenie kopii zapasowych i przywracanie plików systemowych oraz bezproblemowe tworzenie kopii zapasowych i przywracanie.

CCleaner

Przez lata CCleaner był standardem w oprogramowaniu do czyszczenia komputerów. Użytkownicy komputerów MAC mogą korzystać z zalet oferowanych przez programistów Piriform. To profesjonalny, szybki i łatwy w użyciu program, ponieważ przyspiesza działanie komputera Mac i skutecznie go zabezpiecza. Możesz skorzystać z darmowej wersji CCleaner.
Zwróć uwagę na dwie funkcje „szybszy komputer” i „ochronę prywatności”. Możesz również skorzystać z takich usług jak monitorowanie w czasie rzeczywistym, automatyczne czyszczenie przeglądarki i automatyczne aktualizacje na poziomie premium.
Czyści również pliki cookie, zapisuje hasła i historię przeglądania, dzięki czemu przeglądanie online jest bezpieczne. CCleaner wyczyścił już za jednym razem około 3000 plików z mojego systemu, co pokazuje poziom skuteczności oprogramowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here