Strona główna Internet Najlepsze programy do obróbki video

Najlepsze programy do obróbki video

0
Najlepsze programy do obróbki video
Unsplash.com

Oprogramowanie do obróbki video powinno być łatwe w użyciu i funkcjonalne. Co ciekawe, wiele opcji znajduje się teraz w atrakcyjnej cenie. Umożliwiają dodanie efektów specjalnych, stosowanie oszałamiających filtrów, wycinanie złożonych scen. Szukając odpowiedniego rozwiązania, zwróć też uwagę na interfejs użytkownika i proponowane narzędzia. Zastanów się, z jakich formatów najczęściej korzystać. Upewnij się, że dany program działa na określonym systemie (Windows, macOS lub Linux). Sprawdź, z jakich programów warto korzystać!

Adobe Premiere Elements 2020

Działa zarówno na Mac, jak i PC. Oferuje intuicyjny i przejrzysty interfejs. Obsługuje 4K i stabilizację video. W 2020 roku Adobe zaimportowało sztuczną inteligencję Sense.ai, aby ułatwić wprowadzanie zmian. Niestety nadal brakuje takich funkcji jak edycja video 360 stopni i obsługa wielu kamer.

Adobe Premiere Pro

To najlepsze oprogramowanie do edycji video dla profesjonalistów korzystających z systemu Windows. Zapewnia wysoką precyzję i kontrolę. Możesz pracować na nieograniczonej liczbie ścieżek wideo, które można importować z praktycznie dowolnego źródła, a automatyczna synchronizacja ułatwia obsługę ujęć pod wieloma kątami. Konfigurowalne skróty klawiaturowe usprawniają pracę. Adobe Premiere Pro oferuje też świetne opcje dla zdalnej współpracy zespołowej.

Najnowsza wersja (14.6) proponuje kilka ciekawych funkcji. Szczególną uwagę warto zwrócić na opcję szybkiego eksportu. Premiere Pro jest częścią usługi subskrypcyjnej. Takie aktualizacje będziesz otrzymywać co miesiąc automatycznie, nie musisz za nie dodatkowo płacić. Jeżeli używasz więcej niż jednej aplikacji Adobe, pomyśl o subskrypcji Creative Cloud. W ten sposób trochę zaoszczędzisz.

Corel VideoStudio

Obsługuje VR 360 stopni i 4K. Wyróżnia się również tym, że jest pierwszym oprogramowaniem do edycji video dla klientów indywidualnych, które oferuje śledzenie ruchu. To opcja pozwalająca na śledzenie określonych obiektów w trakcie cięcia. Sprawdzi się doskonale, jeśli na przykład chcesz wycelować strzałę w jednego ze swoich bohaterów, rozmyć jego twarz lub założyć mu zabawny kapelusz.

Lightworks

To najlepsze darmowe oprogramowanie, które możesz pobrać na Windowsa, macOS lub Linuxa. Posiada konfigurowalny interfejs. Obsługuje wielościeżkowe video. Co ważne, jest edytorem nieliniowym, dlatego jakość materiału filmowego nie pogorszy się podczas przetwarzania. Pozwala na import i renderowanie filmu w tle oraz podgląd video w czasie rzeczywistym. Jedyna wada jest taka, że nauka Lightworks może Ci zająć trochę czasu, ponieważ ma dość złożony interfejs.

Final Cut Pro X

To najlepsze oprogramowanie dla profesjonalistów pracujących na Mac. Zapewnia wszechstronną i wydajną edycję. Proponuje wspaniały, intuicyjny interfejs. Sprawnie współpracuje z innymi aplikacjami Apple. Wyposażony jest w profesjonalne funkcje, takie jak innowacyjna magnetyczna oś czasu, narzędzia do grupowania, rozmaite efekty. Pozwala w prosty sposób dodawać i edytować dźwięk.

Adobe Premiere Rush

Jeśli chcesz edytować video na telefonie, koniecznie wypróbuj ten program. Znajdujesz się w uprzywilejowanej sytuacji, jeżeli znasz już Adobe. To stosunkowa nowa aplikacja wieloplatformowa, która udostępnia elementy Premiere Pro na telefonie lub tablecie. Proponuje duże ikony i panele, co ułatwia obsługę na ekranie dotykowym. Spodoba się zarówno początkującym, jak i doświadczonym montażystom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here