Strona główna Internet Najlepsze narzędzia do wizualizacji danych

Najlepsze narzędzia do wizualizacji danych

0
Najlepsze narzędzia do wizualizacji danych
Pixabay.com

Wizualizacja danych nie jest sama w sobie czymś nowym. Wykresy i diagramy stosowane były od wieków. Można je przedstawiać w Excelu, odkąd program pojawił się na komputerach Macintosh w 1985 roku. To, co zmieniło się w ostatnich latach, to ilość i rodzaj dostępnych danych oraz narzędzia do ich przetwarzania i interpretacji. Sprawdź, jakie programy do wizualizacji danych cieszą się największą popularnością!

Tableau

Oprogramowanie Tableau może się pochwalić 60 000 kont użytkowników. Stosowane jest w różnych branżach. Interaktywny interfejs znacznie przewyższa wizualizacje, które można osiągnąć za pomocą ogólnych rozwiązań Business Intelligence. Z kolei prosta funkcja przeciągania i upuszczania przyspiesza proces tworzenia. Wspomniane oprogramowanie może z łatwością obsługiwać duże, szybko zmieniające się zbiory danych, w tym aplikacje uczenia maszynowego. Platforma płynnie integruje się z Hadoop, Amazon WMS, MySQL, SAP i Teradata.

RAWGraphs

To popularne narzędzie typu open source. Pozwala tworzyć niestandardowe wizualizacje wektorowe na podstawie niesamowitej biblioteki d3.js. Perfekcyjnie wypełnia więc lukę między arkuszami kalkulacyjnymi (Excel, Apple Numbers, Google Docs), a edytorami grafiki wektorowej (Adobe Illustrator, Inkscape). RAWGraphs jest wysoce konfigurowalny i rozszerzalny. Akceptuje nowe niestandardowe układy zdefiniowane przez użytkowników. Wstaw surowe dane do RAWGraphs, wybierz z szerokiej gamy modeli wizualnych. Następnie zmodyfikuj wykres i eksploruj dane.

Zoho Analytics

Jeśli szukasz samoobsługowego narzędzia do analizy biznesowej (BI) i wizualizacji danych, zwróć uwagę na Zoho Analytics. Ma intuicyjny interfejs, dzięki czemu szybko przyswoisz poszczególne funkcje. Sprawdzi się doskonale jako samodzielna aplikacja. Zoho stale aktualizuje oprogramowanie o nowe funkcje, których nie trzeba pobierać ani instalować. Dostęp do produktu jest możliwy bezpośrednio przez przeglądarkę internetową. Ładowanie danych w Zoho Analytics odbywa się za pomocą kilku kliknięć. System sugeruje użycie uwierzytelniania dwuskładnikowego. W ten sposób zabezpieczysz dane przed hakerami.

Infogram

To w pełni funkcjonalne narzędzie do wizualizacji typu “przeciągnij i upuść”. W ten sposób możesz tworzyć profesjonalne wizualizacje danych do raportów marketingowych, infografik, postów w mediów społecznościowych, map, pulpitów nawigacyjnych. Można wyeksportować do wielu formatów: PNG, JPG, GIF, PDF i HTML. Z kolei wizualizacje interaktywne można zamieścić na stronach internetowych lub aplikacjach. Infogram oferuje również wtyczkę WordPress. Dzięki niej możesz łatwiej opublikować dane na stronie.

ChartBlocks

Wspomniane narzędzie pozwala importować dane “z dowolnego miejsca” przy użyciu interfejsu API. Umożliwia szerokie dostosowywanie wizualizacji do swoich potrzeb. Z kolei kreator pomaga użytkownikom wybrać niezbędne dane do wykresów. 

FusionCharts

FusionCharts to oparta na JavaScript opcja do tworzenia pulpitów nawigacyjnych w przeglądarce i na urządzeniach mobilnych. Obejmuje ponad 150 typów wykresów i 1000 typów map. Można go zintegrować z popularnymi frameworkami JS i językami oprogramowania po stronie serwera. Zapewnia gotowy do użycia kod dla wszystkich odmian wykresów i map. Ułatwia ich osadzanie na stronach internetowych, nawet dla programistów nieposiadających dużej wiedzy programistycznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here