Strona główna Telefony Najfajniejsze aplikacje na telefon – za co je kochamy?

Najfajniejsze aplikacje na telefon – za co je kochamy?

0
Najfajniejsze aplikacje na telefon – za co je kochamy?
Pixabay

Obecnie ciężko wyobrazić sobie smartfona funkcjonującego bez żadnych, przydatnych aplikacji. Na rynku możemy znaleźć ich wiele – od gier na telefon, przez portale społecznościowe, aż po zaawansowane kalkulatory naukowe. Niektóre są darmowe, za pozostałą część musimy zapłacić. Dlaczego aplikacje na telefon cieszą się taką popularnością?

Ranking darmowych aplikacji na telefon

Do najpopularniejszych aplikacji należą te, które użytkownicy mogą ściągnąć na swój telefon za darmo. Warto podzielić je na kilka kategorii.

Komunikatory

Na ten moment aż 50 milionów osób korzysta z aplikacji Facebook Messenger. Dzięki niej możemy skontaktować się z naszymi znajomymi z portali społecznościowych, jak i z osobami z książki adresowej. Z jego pomocą jesteśmy w stanie wysyłać darmowe wiadomości tekstowe, obrazkowe czy nawet głosowe – wystarczy jedynie dostęp do internetu. Do najpopularniejszych aplikacji tego typu należą także WhatsApp, Viber oraz Skype.

Aplikacje zakupowe

Kolejną grupą są aplikacje służące do szybszego korzystania z znanych serwisów zakupowych. W Polsce użytkownicy najczęściej wybierają Allegro. Przy pomocy tej aplikacji możemy szybko zalogować się do naszego konta oraz na bieżąco śledzić nowe oferty, które pojawiają się w serwisie. Na świecie większość osób korzysta jednak z AliExpress Shopping. Aby ułatwić swoje zakupy, właściciele smatfonów mogą także posługiwać się aplikacją Ceneo. Dzięki niej możemy porównać ceny najpopularniejszych produktów, które znajdziemy w sklepach.

Bankowość w smartfonie

Coraz większą popularnością cieszą się także aplikacje instytucji finansowych, które ułatwiają korzystanie z bankowości internetowej. Na swoim telefonie możemy szybko wykonywać pilne przelewy oraz śledzić swój budżet. Użytkownicy korzystają z aplikacji takich jak IKO, mojeING czy mBank.

Aplikacje przydatne w podróży

Na telefonie chętnie używamy również programów przydatnych podczas zagranicznych podróży. Wśród tłumaczy najpopularniejszy jest ciągle Google Translate. Coraz częściej korzystamy także z map cyfrowych. Tutaj największą popularnością cieszy się aplikacja Google Maps, która jest w stanie wyznaczyć trasę z wykorzystaniem naszego samochodu, transportu publicznego oraz po prostu na piechotę. Jest również szereg programów, które są w stanie pomóc nam w wyborze lokalu gastronomicznego za granicą. Używając aplikacji Zomato możemy nie tylko przeczytać recenzje innych użytkowników, ale także wystawić swoją.

Fajne aplikacje na telefon, którymi zaskoczysz swoich znajomych

Do najciekawszych aplikacji, z których możemy skorzystać na imprezach, należą te przeznaczone do obróbki zdjęć. Dużą popularnością cieszy się Snapseed, który potrafi profesjonalnie rozświetlić zdjęcie czy nawet wykonać większy retusz niedoskonałości. Do zamawiania transportu przydatne mogą okazać się aplikacje takie jak Uber czy MyTaxi. Kilkoma prostymi kliknięciami jesteśmy w stanie zamówić kierowcę pod wskazany adres.

Aplikacje przydatne w życiu codziennym

Coraz częściej możemy spotkać aplikacje, które mają bezpośredni wpływ na nasze życie codzienne. Jedną z nich jest Kalendarz Miesięczny, który może być bardzo przydatny dla kobiet, które chcą na bieżąco śledzić swój stan zdrowia. Ciekawym rozwiązaniem jest także korzystanie z aplikacji Smok Smog, która pokazuje informacje o aktualnych zanieczyszczeniach powietrza w naszej okolicy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here