Strona główna Internet Messenger pokaże znajomym, gdzie jesteśmy. Facebook testuje nową funkcję komunikatora

Messenger pokaże znajomym, gdzie jesteśmy. Facebook testuje nową funkcję komunikatora

0
Messenger pokaże znajomym, gdzie jesteśmy. Facebook testuje nową funkcję komunikatora

Facebook pracuje nad nową opcją “Auto Status” dla Messengera Po jej włączeniu używałby trybu śledzenia lokalizacji, a także innych narzędzi urządzenia, by wskazać, co robisz w danym momencie. Wykorzystywałby takie informacje jak Twoja lokalizacja, pogoda i inne wskaźniki dostępne w urządzeniu. W ten sposób pokaże, co robisz w danym momencie. Następnie obraz zostanie nałożony na zdjęcie profilowe w aplikacji.

Co to jest Messenger?

To bezpłatna aplikacja do komunikacji mobilnej, która służy do przesyłania wiadomości, udostępniania zdjęć, filmów, nagrań dźwiękowych i czatów grupowych. Dzięki niej możesz rozmawiać ze znajomymi na Facebooku i kontaktami w telefonie. To osobna aplikacja Facebooka, aby ją pobrać należy mieć ukończone 13 lat. 

Nowa funkcja Messengera

Użytkownicy będą mogli wybrać, którym kontaktom na Messengerze chcą udostępniać informacje związane z lokalizacją. Nie musisz się więc martwić, że będą dostępne dla wszystkich Twoich znajomych. Automatyczne powiadomienia o statusie również nie byłyby związane z lokalizacją, tylko typem miejsca, np. „w kawiarni”. 

Wskaźniki wizualne mogą być pomocne w utrzymywaniu bliskich kontaktów z określonymi osobami. Na przykład młodsi użytkownicy mogą je włączyć, by pokazać rodzicom, gdzie są i co robią w danym momencie.  W ten sposób nie muszą już dzwonić lub wysyłać SMS-a. Takie powiadomienia można też potraktować jako formę zachęty do spotkania z przyjaciółmi lub członkami rodziny. Jeśli bliski przyjaciel zobaczy, że jesteś w kawiarni, być może skontaktuje się z Tobą i zaproponuje wspólną kawę.

Jeśli taka funkcja się przyjmie, Facebook najprawdopodobniej doda ją też na Instagram i What’s up. Ciekawe narzędzie czy poważne naruszenie prywatności? Jak myślisz? W pewnym sensie taka opcja może być przydatna, z drugiej strony przypomina jak bardzo, takie aplikacje jak Facebook, śledzą nasze życie. Tak czy inaczej, czekamy na reakcję użytkownika, jeśli taka funkcja rzeczywiście się pojawi.

Facebook udostępnia funkcję udostępniania ekranu w Messenger

FB rozszerza opcje udostępniania ekranu w Messengerze, zarówno w Messenger Rooms (pokoje wirtualne), jak i aplikacji mobilnej, tym samym zapewnia nowy sposób zaangażowania w rozmowy wideo. Możesz przeciągnąć dolny panel funkcji w górę, by wyświetlić więcej opcji dla połączenia. Tam zobaczysz nową funkcję “Udostępnij swój ekran”. Stuknij ją, a zaczniesz przesyłać ekran swojego urządzenia wszystkim osobom na czacie wideo.

Dlaczego warto korzystać z Messengera?

Ta aplikacja łączy się bezpośrednio z systemem czatu Facebooka, dzięki czemu możesz wysyłać i odbierać wiadomości szybciej niż gdybyś korzystał z przeglądarki mobilnej. System przesyłania wiadomości pojawia się natychmiast na ekranie Twojego urządzenia.

Dodatkowo, chociaż Messenger wykorzystuje dane sieci komórkowej, możesz wysyłać wiadomości, dzwonić i przesyłać pliki za darmo. Ułatwia również wysyłanie plików i linków. Dlatego cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Możesz go śmiało wykorzystać zarówno w sferze prywatnej, jak i zawodowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here