Strona główna Gadżety Dlaczego konsola Xbox One X jest taka wyjątkowa?

Dlaczego konsola Xbox One X jest taka wyjątkowa?

0
Dlaczego konsola Xbox One X jest taka wyjątkowa?
Fotolia

7 listopada 2017 roku w sklepach zadebiutowała nowa konsola Xbox One X od firmy Microsoft. Określona jest mianem najpotężniejszej w dotychczasowej historii konsol do gier. Pozwala czerpać jeszcze większą przyjemność z grania, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technicznym.

Czym różni się konsola XBox One X od innych?

Nowowydana przez Microsoft konsola do gier Xbox One X posiada zoptymalizowane oprogramowanie, spełniające oczekiwania nawet najbardziej zaawansowanych graczy. Została wyposażona w podzespoły zaprojektowane wspólnie przez AMD i Microsoft.
Z jej pomocą można grać we wszystkie dotychczasowe gry przeznaczone na Xbox One i w większość adresowanych do konsoli Xbox 360. Nowa konsola daje znakomite możliwości graczom i sprawia, że czas spędzony z ulubionymi grami będzie jeszcze lepiej wykorzystany.

Największe zalety konsoli Microsoft

Firma Microsoft zadbała o zaprojektowanie najnowocześniejszej i najmocniejszej konsoli do gier wideo, co dało swój wyraz w postaci premierowego urządzenia Xbox One X. Konsola ma dodatkowe 40 proc. więcej mocy w porównaniu z innymi konsolami, co pozwala cieszyć się wciągającą rozgrywką w jakości 4K.

Gra się szybciej, ponieważ Xbox One X ma specjalnie zaprojektowany, 8-rdzeniowy procesor AMD, taktowany zegarem 2,3 GHz, pozwalającym uzyskać ulepszoną SI, realistyczne szczegóły i znacznie bardziej płynne interakcje. Ma się wrażenie, że gracz staje się częścią wydarzeń widocznych na ekranie.

Konsola ma 12 GB pamięci graficznej GDDR5, co poprawia szybkość i wydajność gier. Światy są większe, można oddalać horyzonty i przyspieszać ładowanie. Z kolei procesor GPU odpowiada za zwiększenie wydajności do 6 teraflopów. Środowisko i postacie w rozdzielczości 4K stają się bardzo realistyczne. Przepustowość pamięci konsoli wynosi 326 GB/s, a sprawia to, że grafika gier jest szybciej ładowana i bardziej szczegółowa.

Najbardziej widowiskowe gry na Xbox One X

Wyłącznie przy użyciu nowej konsoli Xbox One X można grać w gry w jakości 4K. Jest to w szczególności odczuwalne przy najbardziej widowiskowych grach, jakie przeznaczone są na tę konsolę:

  • Forza Motorsport 7,
  • Crackdown 3,
  • State of Decay 2,
  • Sea of Thieves,
  • Super Lucky’s Tale,
  • Gears of War 4,
  • Assassin’s Creed Origins,
  • Tifanfall 2,
  • Wiedźmin III: Dziki Gon.

Xbox: pady, kierownica, karta pamięci – co będzie potrzebne dla gracza?

Przesiadając się z innych konsol Microsoft Xbox na konsolę Xbox One X, nie trzeba całkowicie zmieniać swojej biblioteki gier, akcesoriów nabytych do konsoli, kart pamięci czy telewizora. Xbox One X obsługuje telewizory 1080p, ale można zamienić dzięki niej dotychczasową jakość obrazu na zupełnie nową i lepszą. Przy użyciu tej konsoli gry na telewizorach 1080p będą ładowały się szybciej, a płynność działania będzie satysfakcjonująca. Obraz wygląda ostrzej dzięki super-samplingowi, dynamicznemu skalowaniu rozdzielczości oraz filtrowaniu anizotropowemu.

Do konsoli Xbox One X pasują takie same akcesoria, jak te, działające z konsolą Xbox One. Bez żadnych problemów. Wystarczy więc podłączyć pady czy kierownicę ze starszej konsoli i cieszyć się radością grania.

Zobacz też: Już wkrótce premiera Playstation 5!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here