Strona główna Gadżety Apple Watch – czy warto w niego zainwestować?

Apple Watch – czy warto w niego zainwestować?

0
Apple Watch – czy warto w niego zainwestować?
Pixabay

Apple Watch, ultranowoczesny zegarek od firmy Apple, zadebiutował w kwietniu 2015 roku. Do Polski dotarł 9 października, czyli mniej więcej z półrocznym opóźnieniem. Choć z pozoru może się wydawać, że mamy do czynienia ze zbędnym gadżetem, z pewnością warto go przetestować. Dlaczego Apple Smartwatch jest taki wyjątkowy?

Smartwatch Apple – największe zalety:

  • Powiadomienia zawsze pod ręką – już nigdy nie przegapisz połączeń przychodzących; nawet gdy Twój iPhone jest głęboko schowany, równocześnie z nim zacznie wibrować Twój zegarek. Dla wygody możesz odebrać połączenie przez Watch Apple, np. podczas prowadzenia samochodu. Ponieważ wszelkie powiadomienia, także te o wiadomościach, od razu wyświetlają się na zegarku, a jeśli nie masz ochoty ani czasu odpisywać, możesz po prostu podyktować odpowiedź i wysłać ją w formie pisanej bądź głosowej. Świetną opcją jest rysowanie na żywo. przesyłanie emotikonów czy bicia własnego serca!
  • Oszczędność czasu – ponieważ wszystkie powiadomienia wyświetlają się bezpośrednio na ekranie zegarka, chcąc sprawdzić wiadomości, nie tracisz zbędnego czasu na scrollowanie Facebooka czy innych mediów społecznościowych.
  • Perfekcyjny wygląd – każda wersja zegarka, nawet Apple Watch Sport, wygląda unikalnie i bardzo elegancko. W ofercie znajduje się wiele kolorów pasków, które można zmieniać w zależności od okazji lub nastroju. Istnieje także opcja zmiany koloru wyświetlanej tarczy!
  • Aktywność fizyczna – rozbudowane aplikacje pozwalają mierzyć kroki czy puls, liczyć spalone kalorie i śledzić wszelkie fizyczne aktywności. Nowsze modele posiadają wbudowany moduł GPS.
  • Handoff – możesz zacząć jakąś aktywność na Apple Watch, a później przesunąć odpowiednią ikonkę i dokończyć daną czynność na smartfonie.

Największe udogodnienie w Apple Watch Series 3

Podstawową nowinką w trzeciej odsłonie Smartwatch Apple jest wsparcie dla modułu LTE. Oznacza to, że zegarek samodzielnie łączy się z siecią komórkową. Nawet jeśli zostawisz swój telefon w domu i zabierzesz ze sobą jedynie Apple Watch Edition 3, korzystanie z aplikacji, odbieranie i wykonywanie połączeń czy wymienianie wiadomości wciąż będzie możliwe. Problem polega na tym, że nie wszystkie kraje wspierają nową funkcję Apple Watch. Polska niestety jest jednym z nich – wszystko przez to, że na razie niewielu operatorów zgodził się na spięcie numeru klienta z kartą SIM wbudowaną w zegarek. Pozostaje więc czekać na wsparcie rodzimych telekomów.

Apple Watch – cena

Pora przejść do informacji kluczowej dla wielu użytkowników, czyli do ceny. Ile trzeba zapłacić za to, aby móc nosić ultranowoczesną technologię na własnym nadgarstku? Według strony producenta Smartwatch Apple, cena urządzenia (Series 3) waha się od 1599 do 1749 zł. Różnica zależy od rozmiaru koperty długości paska. Przy obwodzie nadgarstka od 130 do 200 mm możemy zdecydować się na tańszą wersję (38 mm), natomiast przy obwodzie w przedziale od 140 do 210 mm konieczna będzie opcja droższa (42 mm).

Apple Watch w Polsce

Na chwilę obecną Apple Watch w Polsce jest sprzedawany wyłącznie w wersji aluminiowej – stalowa i ceramiczna nie są dostępne. W zestawie otrzymujemy kopertę i pasek, a także przewód do ładowania podłączany magnetycznie i zasilacz USB. W sklepie producenta pozostał w sprzedaży także starszy model bez modułu GPS. Jeśli chodzi o Series 1 Apple Smartwatch, cena jest odpowiednio niższa i wynosi od 1199 zł w górę.

Sprawdź: Czy warto kupić ipada?

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here